• facebook
 • rss
 • Arena Młodych – krok po kroku

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 19.07.2016 12:12

  Coraz mniej godzin pozostaje do centralnego święta młodych na Arenie Lublin. Dlatego podajemy plan dla uczestników i duszpasterzy.

  W sobotę 23 lipca od godz. 10.00  do 13.00 na Arenę Lublin będą wpuszczani pierwsi uczestnicy święta młodych. Konieczne jest posiadanie wejściówki. Miejsca parkingowe przygotowano jedynie dla grup autokarowych, nie ma możliwości przyjazdu pod stadion samochodem osobowym. Na Arenę przed 12.30 dotrze również barwny wielokulturowy korowód, który ma wyruszyć spod Zamku Lubelskiego. Służby informacyjne będą koordynowały wejście i rozmieszczenie poszczególnych grup do odpowiednich sektorów na trybunach i na murawie stadionu. O godz. 12.30 Arena zostanie zamknięta i nie będzie możliwości wchodzenia i wychodzenia.

  O godz. 13.00 rozpocznie się widowisko otwierające święto Arena Młodych. Będzie ono dotyczyło prezentacji Lublina. Najpierw zostanie przedstawiona historia miasta, następnie jego rozwój, pojawią się aniołowie zapowiadający liturgię oraz sceny prezentujące przybycie pielgrzymów.

  O godz. 13.40 rozpocznie się przygotowanie do Mszy św. Będzie to czas na ogłoszenia, próby śpiewu oraz na ustawienie ołtarza. O godz. 14.00 rozpocznie się Eucharystii pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego. W koncelebrze będą biskupi pomocniczy oraz księża archidiecezji lubelskiej. Bezpośrednio przed rozpoczęciem liturgii przewidziane będą dwie minuty zupełnej ciszy i skupienia.

  Od 14.00 do 15.45 potrwa Msza św., której wszystkie części stałe będą sprawowane w języku łacińskim. Od 15.45 o godz. 16.30 przewidziany jest „czas dla bliźniego”. Będzie to okazja by zjeść lunch w atmosferze pikniku. W tym czasie na telebimach pojawią się obrazy pokazujące piękno przyrody na Lubelszczyźnie, zabytki architektury oraz reklamy sponsorów.

  Wreszcie od godz. 16.30 rozpocznie się Widowisko Abraham. Potrwa do godz. 18.45.

  16.30-16.45 – Przymierze Abrahama z Bogiem, epizod składa się z trzech scen-obrazów: trud wędrowania, obietnica przymierza i licznego potomstwa, zmiana imienia.

  16.45-17.00 - Po pierwszej odsłonie będzie miejsce na modlitwę. Nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, a uczestnicy zostaną pokropieni wodą święconą.

  17.00-17.15 – Dęby Mamre, epizod złożony z trzech scen-obrazów: dom Abrahama i Sary wśród drzew, trzej aniołowie, narodziny Izaaka. Potem część modlitewna połączona ze śpiewem. Uczestnikom będą rozdawane karteczki z cytatami biblijnymi.

  17.30-17.45 – Ofiarowanie Izaaka – Moria, ta część przedstawienia składa się również z trzech obrazów: dorastanie Izaaka, Bóg i Abraham, Góra Moria. W części modlitewnej będzie miała miejsce adoracja krzyża, nastąpi zawierzenie Bogu i nastąpi odśpiewanie hymnu ŚDM.

  O godz. 18.00 rozpocznie się Litania do Wszystkich Świętych w obecności ikon i obrazów osób świętych. Kolejnym punktem programu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w charakterze modlitwy uwielbienia.

  Koncert Mate.O rozpocznie się o godz. 18.45 i potrwa około 30 minut.

  Po występie artysty będzie jeszcze chwila wspólnej zabawy i nastąpią podziękowania oraz ogłoszenia porządkowe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół