• facebook
 • rss
 • Ślubowanie 64 nowych adwokatów

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 19.07.2016 21:10

  Nowi adwokaci zobowiązali się, iż będą ze wszystkich sił przyczyniać się do ochrony praw i wolności obywatelskich oraz umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej.

  64 adwokatów złożyło uroczyste ślubowanie w obecności swoich patronów, członków rodzin i przyjaciół. Tekst ślubowania odczytał adwokat Stanisław Estreich, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie. - Ślubowanie adwokackie to zwieńczenie drogi zawodu adwokata. Koleżanki i koledzy w marcu tego roku, po aplikacji trwającej trzy lata, zdawali egzamin i złożyli go z wynikiem pozytywnym. Uchwałą Okręgowej rady adwokackiej zostali wpisani na listę adwokatów, a dopełnieniem drogi zawodowej jest dzisiejsza uroczystość ślubowania – mówi adwokat Seweryna Sajna, rzecznik prasowa Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie.

  W gronie adwokatów znalazł się Dariusz Leszczyński. Zamierza pracować w Lublinie, w kancelarii, w której odbywał aplikację. Jest wdzięczny swojej pani patron, od której mógł się wiele nauczyć. W czasie odbywania aplikacji udzielał się również jako wolontariusz w stowarzyszeniu Agape, zamierza podtrzymywać tę współpracę już jako adwokat. - Ślubowanie wieńczy okres aplikacji, od dzisiaj mam status adwokata, choć praktycznie nie mogę jeszcze wykonywać zawodu bo najpierw trzeba rozpocząć działalność gospodarczą – wyjaśnia adwokat Leszczyński. – Chciałbym się zajmować sprawami z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i z zakresu prawa gospodarczego – precyzuje.

  Według samych adwokatów – zawód, którego wykonywania się podjęli - to niesienie pomocy prawnej innym osobom. – Należałoby powiedzieć, że ten zawód łączy się ze swego rodzaju misją. Wielu moich kolegów i koleżanek potwierdzają, że niektóre stereotypy dotyczącego tego zawodu są nieprawdziwe – wyjaśnia Seweryna Sajna.

  Rynek usług prawniczych, nie tylko na Lubelszczyźnie, ale i w całym kraju – stał się rynkiem przesyconym. – To ciężka praca, trudno będzie pewnie niektórym znaleźć swoje miejsce na rynku, ale wszystko przed nimi – precyzuje pani rzecznik.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LUBLIN, PRAWNIK

  Nowi adwokaci

  Nowi adwokaci

  WIARA.PL DODANE 19.07.2016 AKTUALIZACJA 20.07.2016

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół