• facebook
 • rss
 • Idźcie do szkoły Maryi

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 04.09.2016 00:33

  - Nie wystarczy przyjść na pielgrzymkę i wziąć udział w uroczystości maryjnej. To wszystko co tutaj przeżywamy, co przeżywamy w sanktuariach powinno znaleźć realizację w naszym życiu rodzinnym, społecznym, zawodowym i narodowym - mówił podczas Mszy św w Kęble abp S. Budzik.

  Każdego dnia w sanktuarium maryjnym w Wąwolnicy można spotkać setki pielgrzymów. Początek września kiedy przypada tu odpust, jest jednak wyjątkowy. Do Matki Bożej Kębelskiej przybywają dziesiątki tysięcy wiernych z całej archidiecezji. To miejsce na dwa dni staje się duchowym centrum życia religijnego. Także i w tym roku pielgrzymi przynieśli do Matki swoje intencje i prośby.

  Na Mszę św. do Kębła odprawianą o godz. 22, którą poprzedziła procesja światła, dotarli Monika i Kamil spod Chełma z dwójką swoich dzieci. - Co roku odkąd jesteśmy małżeństwem przyjeżdżamy do Wąwolnicy - mówią. - Czujemy w swoim życiu opiekę Matki Bożej i ten jeden raz w roku chcemy Jej za to podziękować. Tym razem postanowiliśmy wziąć udział w tej nocnej liturgii. To niezwykłe przeżycie - podkreślają małżonkowie. 

  Dzisiejszej Mszy św. odprawionej w miejscu objawień Matki Bożej w 1278 r. przewodniczył abp Stanisław Budzik. Wśród koncelebransów obecny był także bp  Viliam Judak ze Słowacji oraz bp Artur Miziński Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski. 

  W homilii abp Stanisław Budzik zwrócił uwagę na fakt, że uczniowie właśnie rozpoczęli nowy rok szkolny, ale jak podkreślił, nie tylko oni powinni się uczyć. - My wszyscy jesteśmy zaproszeni by zapisać się do szkoły - podkreślał arcybiskup. - Jest to szkoła niezwykła, bo niezwykła jest nauczycielka i nie zwyczajny przedmiot. Tą nauczycielką jest Matka Najświętsza. Matka Boga i nasza.  a przedmiotem jest wiara, której chcemy się od niej uczyć . Maryja bowiem wędruje razem z nami drogami naszej wiary. Co więcej jest na tych drogach naszą niezrównaną przewodniczką i najwspanialszym wzorem. 

  Arcybiskup Stanisław wskazywał, że najlepszym sposobem oddawania czci Matce Najświętszej jest naśladowanie jej postawy. - Prawdziwa pobożność Maryi nie wyczerpuje się w pobożnych modlitwach i pieśniach - mówił. - Nie wystarczy przyjść na pielgrzymkę i wziąć udział w uroczystości maryjnej. To wszystko co tutaj przeżywamy, co przeżywamy w sanktuariach, powinno znaleźć realizację w naszym życiu rodzinnym, społecznym, zawodowym i narodowym. 

  Metropolita zachęcał wiernych, by zapisali się do szkoły Maryi i od Niej uczyli się wiary, która jest postawą życiową obejmującą wszystkie dziedziny życia.  - Trzeba nam uczyć się wiary, która ostoi się także w godzinie próby, w obliczu cierpienia, u stop krzyża. Wspaniałym wzorem takiej wiary jest  właśnie Maryja - podkreślał arcybiskup. 

  Jutrzejsze uroczystości jak co roku będą miały miejsce na placu Różańcowym, a Sumie pontyfikalnej o godz 12 przewodniczył będzie bp Viliam Judak. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół