• facebook
 • rss
 • Cydrowy smak rozsławi Lublin

  jj

  dodane 14.09.2016 10:47

  W sobotę 17 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru rozstrzygnięty zostanie konkurs kulinarny na nowy smak Lublina. Mieszkańcy miasta razem z lubelskimi Miejscami Inspiracji będą poszukiwać nowej potrawy regionalnej lub napoju, który rozsławi miasto.

  - Lublin należy poznawać i doświadczać go wszystkimi zmysłami - podkreślają organizatorzy Lubelskiego Święta Młodego Cydru. - Dlatego zaprosiliśmy lubelskie Miejsca Inspiracji do udziału w konkursie na nowy smak Lublina. Chcemy, by zwycięska potrawa weszła na stałe do menu lubelskich lokali i rozsławiała miasto jak kwaśnica, bez której nie ma pobytu w górach. A skoro Lublin jest stolicą cydru, to będziemy gotować właśnie na cydrze. Partnerem konkursu jest Urząd Miasta Lublin.

  Wyzwanie podjęło pięć Miejsc Inspiracji: Pub u Szewca, Hotel Alter, Hotel Ilan, Hades Szeroka i Kawiarnia Między Słowami. Ich szefowie kuchni opracowali już recepturę konkursowych potraw lub napojów, a podczas finału przygotują je „na żywo” na scenie obok Trybunału Koronnego.

  Finałowa rywalizacja kucharzy rozpocznie się o godz. 13. Pokaz „live cooking” poprowadzą Kinga Burzyńska, dziennikarka TVN, i lubelski bloger kulinarny Dawid Furmanek. 

  Kucharze zamierzają przygotować m.in. kaczkę marynowaną w cydrze i wytrawne naleśniki gryczano-cydrowe. 

  Z okazji Lubelskiego Święta Młodego Cydru przez całą sobotę wszystkie konkursowe potrawy i napoje będą w ofercie Miejsc Inspiracji, czyli każdy będzie mógł ich spróbować i sam zdecydować, który smak powinien rozsławić Lublin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół