• facebook
 • rss
 • Arcybiskup konsekrował kościół w Kraśniku

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 15.09.2016 20:52

  Od dziś kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku jest prawdziwym domem Bożym, w którym parafianie mogą sławić Boga, dziękując za Jego dary i prosić o Jego błogosławieństwo.

  Konsekracja jest najważniejszym wydarzeniem w historii każdego kościoła, zamykającym etap tworzenia świątyni i rozpoczynającym czas służby człowiekowi na drodze do Boga.

  - To dla nas wielkie święto - mówią parafianie z kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej, którzy uczestniczyli w uroczystym poświęceniu swojego kościoła. - Choć już od kilku lat modlimy się w tej świątyni, jednak cały czas czekaliśmy na jej "oficjalne" otwarcie - śmieje się pan Piotr.

  Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku została erygowana 4 lipca 1998 r. Od początku jej proboszczem jest ks. Wiesław Rosiński. Arcybiskup Stanisław Budzik w czasie homilii podkreślił zasługi proboszcza i jego wkład w budowę świątyni. - Wpisujesz się w historię tej parafii jako pierwszy proboszcz i budowniczy kościoła - mówił arcybiskup. - Wszystko, co tutaj powstało w trudnych warunkach - najpierw kaplica, plebania, kościół i i wspólnota parafialna - nosi piętno twojego pasterskiego trudu.

  Arcybiskup przypomniał także, że wielu z obecnych parafian konsekrowanego kościoła w swoim życiu wspierało budowę trzech świątyń. - Najpierw budowali kościół św. Józefa, z którego wydzielona została parafia Matki Bożej Bolesnej, potem obszerną kaplicę i w końcu ten kościół. Dziś dziękujemy Bogu za świątynię, która jest darem Boga dla nas i darem naszym dla Boga - mówił. 

  Po homilii i odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych arcybiskup namaścił świętymi olejami ołtarz, a kapłani namaścili ściany kościoła. Świątynia została też okadzona.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół