• facebook
 • rss
 • Misja: dobre wychowanie

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 20.09.2016 13:48

  Akademia Młodzieżowa Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo obchodząc uroczyście swe patronalne święto w Motyczu Leśnym, rozpoczęła nowy rok akademicki.

  Ponad 50 młodych osób z Akademii Młodzieżowej, wspólnoty diecezji lubelskiej, której misją jest dobre wychowanie młodzieży na ludzi kochających Boga, patriotów i sprawnie działających obywateli, świętowało w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego.

  Wydarzenie to, organizowane zawsze we wrześniu, blisko dnia wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona Akademii Młodzieżowej, jest najważniejszą uroczystością w roku dla tej wspólnoty. - Akademia Młodzieżowa to projekt, który skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej i jest to przede wszystkim program duszpasterski - wyjaśnia twórca Akademii i jednocześnie prezes Fundacji Wacław Czakon. - Wszystkie aktywności, które proponujemy młodym ludziom są głównie narzędziami ewangelizacyjnymi. Kładziemy też szczególny nacisk na to, by młodzi w pierwszej kolejności, by móc ewangelizować innych, ewangelizowali siebie.

  Święto patronalne co roku jest też czasem pożegnania członków Akademii Młodzieżowej, którzy przeszli cały program formacyjny. Podczas Mszy św., która rozpoczyna uroczystość, absolwenci ślubują wierność Ideałom Akademii - Bóg, Honor, Ojczyzna - przez całe życie. W tym roku Akademię ukończyły dwie osoby z ośrodka w Końskowoli. - Nasi absolwenci zostali nagrodzeni Koroną Polskiego Wychowania, która świadczy o tym, że są wzorem dobrze wychowanego młodego człowieka - wyjaśnia W. Czakon. 

  - Akademia Młodzieżowa pozwoliła mi ukształtować mój system wartości, dowiedziałam się jak być dobrym obywatelem, patriotą i dostrzegłam jak wielką łaską jest wiara i ile radości daje relacja z Bogiem - mówi tegoroczna absolwentka Zuzanna Polak. - Akademia nauczyła mnie stawiać odważne cele i je realizować, a także pokazała jak dobrze prowadzić grupę. Przekonałam się, że warto "ruszyć w świat" i nie chcę przesiedzieć każdego dnia na kanapie, o czym wspominał papież Franciszek. 

  W tym roku podczas Święta patronalnego odbyły się również przyrzeczenia instruktorskie. Dwie nowe instruktorki przyrzekały stać na straży ideałów i jak najlepiej realizować program.

  Wacław Czakon jak co roku zawierzył Akademię Młodzieżową Matce Bożej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół