• facebook
 • rss
 • Nie tylko zakupy

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 21.09.2016 09:20

  W tym roku pojawi się zdecydowanie więcej wystawców niż podczas ostatniej edycji targów sakralnych w Lublinie. Jednak organizatorzy myślą nie tylko o wątku komercyjnym, mają ambicje, by targi sakralne stały się jednocześnie miejscem szkoleń i konferencji.

  Targi sakralne odbędą się w tym roku 28 i 29 września na Terenie Targów Lublin SA. Organizatorzy zapewniają, że tegoroczna, rozbudowana oferta dotrze nie tylko do osób duchownych.

  - Podobnie jak w ubiegłym roku, warsztaty poprowadzi Stowarzyszenie Pedagogów „Natan”. Pierwszego dnia dotyczyć one będą nauki tańców integracyjnych przydatnych w pracy z grupą. Drugiego dnia targów Joanna Borowicz i ks. prof. Paweł Mąkosa przeprowadzą szkolenie z zakresu przygotowania do pierwszej Komunii św. Dedykowane są one katechetom, pedagogom, księżom ale również studentom. Odbędzie się również wykład i debata na temat kontynuacji dzieła ŚDM. Prowadzącym będzie ks. dr Adam Bab - tłumaczy Małgorzata Baszak, dyrektor projektu Lubsacro.

  Nie zabraknie również prelekcji dotyczących praktycznej strony zarządzania parafią czy właściwego wyboru instalacji grzewczej lub konserwacji kamienia. Wydarzeniu będą towarzyszyć wystawy i konkursy. Wśród tych ostatnich wielką popularnością cieszy się konkurs plastyczny „Moja parafia”. Inauguracja dwudniowych targów nastąpi 28 września o godz. 12.00 w siedzibie targów przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie. Patronatem honorowym wydarzenie objął m.in. abp Wojciech polak, metropolita gnieźnieński i prymas Polski i abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół