• facebook
 • rss
 • Na wagę utrzymania

  Agnieszka Gieroba Agnieszka Gieroba

  dodane 21.09.2016 11:27

  Im więcej studentów w naszym mieście, tym więcej pieniędzy w kieszeni mieszkańców. Niestety, jeśli chodzi o liczbę studiujących w Lublinie, tendencja jest malejąca.

  Od kilku lat studentów ubywa. To jeden z efektów niżu demograficznego, z którym uczelnie próbują sobie jakość poradzić. Oferta studiów jest rzeczywiście imponująca, niestety nie zmienia to faktu, że młodych ludzi jest po prostu mniej.

  Wiele kierunków przeżywa kryzys, choć są i takie, które niezmiennie cieszą się wielką popularnością i niż im nie straszny. Do nich należą m.in. studia medyczne, weterynaria, geodezja, sinologia.

  Dla mieszkańców Lublina mniej się liczy jakie kierunki wybierają młodzi ludzie, najważniejsze, że wybierają studia w Lublinie, bo to oznacza po prostu pieniądze. Przecież taki student musi gdzieś mieszkać, coś jeść, robić zakupy i nawet zażywać rozrywki. To wszystko przekłada się na konkretne pieniądze.

  – 10 lat temu kupiliśmy mieszkanie z myślą o wynajmie dla studentów. Przez pierwsze lata nie było problemu ze znalezieniem chętnych. Zysk z wynajmu był znaczną kwotą w naszym domowym budżecie. Ostatnio jest już gorzej. Studenci mają coraz większe wymagania dotyczące standardu i wyposażenia. Wielu z nich ma własny samochód, woli więc nowe mieszkanie na obrzeżach Lublina i dojazd na uczelnię niż stare w pobliżu uniwersytetu. To sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad sprzedażą tego mieszkania – mówią państwo Kowalikowie z Lublina.

  Podobnych rodzin jest dużo więcej, spadek więc liczny studiujących to problem nie tylko uczelni, ale i całego miasta.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: LUBLIN, STUDENCI

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół