• facebook
 • rss
 • CSK oficjalnie otwarte

  jj

  dodane 02.10.2016 09:01

  Gali uroczystego otwarcia Centrum Spotkania Kultur w Lublinie towarzyszył specjalny pokaz multimedialny przeplatany występami lubelskich artystów.

  Choć Centrum Spotkania Kultur działa już od kilku miesięcy, goszcząc w swych progach znakomitych artystów, oficjalne otwarcie odbyło się wieczorem 1 października. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć historię powstawania jednego z najważniejszych kulturalnych miejsc na mapie naszego regionu. 

  Symboliczny spektakl zatytułowany "Teatr w budowie" miał za zadanie przybliżyć widzom historię, kontekst powstania obiektu oraz misję i cel działania nowej instytucji. - Ten wieczór jest naszym podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do budowy Centrum Spotkania Kultur - zaznaczał dyrektor CSK Piotr Franaszek. 

  W widowisku wzięli udział artyści związani z Lublinem, twórcy teatru i sztuk performatywnych, m.in. Włodzimierz Staniewski i teatr Gardzienice, Fundacja Sztukmistrze, tancerz Daniel Stryjewski, studio tańca UDS, muzycy: Jan Kondrak, Krzysztof Cugowski wraz z synami Piotrem i Wojciechem. Występom towarzyszyły chór oraz orkiestra pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego. 

  - Nie przypuszczałem, że uda mi się doczekać tej chwili, gdy teatr w wiecznej budowie będzie ukończony - powiedział tuż przed swoim występem na wielkiej scenie operowej Krzysztof Cugowski. 

  - Ten wieczór to puenta niezwykłej historii. Spotykamy się dziś, by z satysfakcją świętować przezwyciężenie niemocy i rozpoczęcie nowego etapu - podkreślał dyrektor Franaszek. - Centrum Spotkania Kultur to wehikuł, który powstał w drodze głębokich zmian - zaznaczał.

  «« | « | 1 | » | »»
  Gala otwarcia CSK

  Gala otwarcia CSK

  Foto Gość DODANE 02.10.2016 AKTUALIZACJA 05.10.2016

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół