• facebook
 • rss
 • Dawkują kulturę

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 07.10.2016 10:26

  Już pięć lat na lubelskim Węglinie funkcjonuje dzielnicowy dom kultury, który swą ofertą przyciąga zarówno najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców Lublina.

  Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” na kulturalnej mapie Lublina pojawił się dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców dzielnicy Węglin Północny. Drzwi nowej, miejskiej instytucji oficjalnie otwarto 2 października 2011 roku. Po czterech latach DDK „Węglin” otrzymał od prezydenta Lublina nagrodę za „upowszechnianie kultury”.

  - DDK „Węglin”, od początku funkcjonowania stawia na jak najbliższy kontakt z mieszkańcami. To, co chwalą wszyscy, którzy tu przychodzą, to domowa atmosfera oraz zawsze otwarte drzwi i umysły, jakie można u nas spotkać - zauważa Małgorzata Ciorgoń zajmująca się promocją w DDK „Węglin”.

  Dom kultury na Węglinie ma w swojej ofercie kilkadziesiąt form warsztatowych i kilkanaście cykli tematycznych. W ciągu każdego tygodnia około 800 osób bierze udział w proponowanych wydarzeniach, warsztatach i zajęciach. - Nasza oferta skoncentrowana jest wokół trzech osi: edukacja artystyczna dzieci i młodzieży, cykle prezentujące interesujące zjawiska teatralne, muzyczne, sztukę współczesną oraz działania aktywizujące kulturalnie i animujące mieszkańców - wyjaśnia Małgorzata Ciorgoń. - W ramach cykli i projektów, realizowanych do tej pory w DDK „Węglin” gośćmi byli, m.in. Stanisława Celińska, Katarzyna Groniec, Irena Jun, Maja Komorowska, Jan Peszek - dodaje.

  Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” tworzy atrakcyjną ofertę edukacji artystycznej dla osób w każdym wieku. Prawie od początku działalności funkcjonuje tu zespół cheerleaderek 50+, o którym jest głośno w całej Polsce. - To panie, które cały czas są jeszcze na fali życia i nie chcą zamykać się w domach - wyjaśniają pracownicy DDK Węglin.

  Jednym z głównych założeń funkcjonowania domu kultury na Węglinie jest edukacja kulturalna dzieci i młodzieży. I rzeczywiście oferta dla najmłodszych i tych trochę starszych jest przebogata. Począwszy od bębniarskiego świata dla przedszkolaków, a skończywszy na warsztatach tanecznych i teatralnych dla młodzieży. - Uczestnicy naszych zajęć, zarówno młodsi jak i starsi, są laureatami stypendiów i konkursów w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej - podkreśla M. Ciorgoń. 

  Już 21-22 października DDK "Węglin" zaprasza na twórcze warsztaty połączone z konkursem "Torba na 5!", w których do wygrania jest 12-miesięczny wstęp na wszystkie płatne wydarzenia w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół