• facebook
 • rss
 • Abp Budzik: Liczę na wasz optymizm wiary

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 07.10.2016 15:02

  Na palcach jednej ręki policzyć można biskupów i księży, którzy przed wstąpieniem do seminarium nie byli ministrantami. Abp Budzik spotkał się z duszpasterzami liturgicznej służby ołtarza.

  Duszpasterstwo lektorów i ministrantów ma szczególne znaczenie w procesie powołań kapłańskich i zakonnych oraz misyjnych. - Oczywiście powołaniem obdarza każdego z nas Pan, ale nie będzie nowych powołań, jeśli my nie damy pozytywnego, radosnego świadectwa naszej wiary i służby - powiedział abp Stanisław Budzik do duszpasterzy LSO archidiecezji lubelskiej. Podkreślił jednocześnie, że nie wolno nikogo zachęcać na siłę, by wstąpił do seminarium lub zakonu. - Liczę na was, na waszą mądrość i optymizm wiary - powiedział do księży metropolita lubelski.

  Podczas spotkania abp S. Budzik wręczył nominacje nowym duszpasterzom. Księża reprezentujący poszczególne dekanaty archidiecezji lubelskiej spotkali się także z archidiecezjalnym duszpasterzem, aby omówić szczegółowy plan na nadchodzące miesiące.

  Duszpasterstwo liturgicznej służby ołtarza archidiecezji lubelskiej w najbliższym czasie organizuje kurs dla kandydatów na ceremoniarzy parafialnych i animatorów służby liturgicznej. W spotkaniach mogą uczestniczyć lektorzy i ministranci począwszy od ostatniej klasy gimnazjum wzwyż.

  - Kursy będą odbywały się w 6 turnusach weekendowych. Oprócz kursów liturgicznych, chcemy także podjąć formację duchową kandydatów na ceremoniarzy. Spotkania, z pełnym wyżywieniem i noclegiem będą się odbywać w Dąbrowicy w „Domu Spotkania” Caritas - informuje ks. Marcin Grzesiak, archidiecezjalny duszpasterz LSO.

  Zakończenie kursu i błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza przewidziane jest w ramach archidiecezjalnej pielgrzymki LSO do Wąwolnicy w sobotę 17 czerwca przyszłego roku. Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane do końca października. Szczegóły na lso.duszpasterstwo.lublin@gmail.com.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół