• facebook
 • rss
 • Szymon Hołownia w Chełmie

  ap,jl

  dodane 09.10.2016 10:01

  Spotkanie z autorem popularnych książek, znanym dziennikarzem, publicystą i działaczem charytatywnym odbędzie się w Sali Widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury we wtorek 11 października. Już teraz podpowiadamy, że warto.

  Sala Widowiskowa ChDK jest przestrzenią, gdzie mieszkańcy Chełma, ale również Lublina, Krasnegostawu i regionu mogą spotkać w niezwykłej atmosferze znane i cenione osoby, mające wpływ na kształtowanie postaw kultury w naszym kraju. Ostatnie spotkanie z Adamem Wajrakiem przyciągnęło mnóstwo osób, wprawiając w zakłopotanie organizatorów, którzy się nie spodziewali takiego zainteresowania.

  - Idąc za ciosem, postanowiliśmy kontynuować pomysł organizacji spotkań autorskich. Tym razem naszym gościem będzie Szymon Hołownia – informuje Małgorzata Paździor-Król, dyrektor ChDK. Spotkanie rozpocznie się w Sali Widowiskowej ChDK, we wtorek 11 października o godz. 19.00.

  - Liczę, że spotkanie będzie autentyczne i szczere do bólu. Chcę usłyszeć o kierunku w jakim powinien iść współczesny chrześcijanin, bez polityki, bez straszenia zagrożeniami dosłownie z każdej strony. Wolę słuchać ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, niż tych, co ciągle narzekają i tropią zło – mówi Agnieszka Makoś. Na spotkanie do Chełma wybiera się również Michał, który ceni sobie „łagodną” ewangelizację Szymona Hołowni i jego felietony.

  Szymon Hołownia jest autorem wielu książek m.in. „Jak robić dobrze”, „Hollyfood”, „Wszystko w porządku” czy „Niebo dla średniozaawansowanych”. Jest dziennikarzem i publicystą, współpracuje z TVN. Jest felietonistą „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „W drodze”. Jest również dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press oraz laureatem Dziennikarskiej Nagrody Ślad, jest także zdobywcą Wiktora publiczności.

  Jest założycielem Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, które finansują dziesięć placówek w sześciu krajach Afryki, w tym dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie, wiejski szpital w Kongo czy ośrodek dla trędowatych w Togo.

  Spotkanie z Szymonem Hołownią poprowadzi ks. dr Rafał Pastwa, szef lubelskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”. Po spotkaniu w Chełmskim Domu Kultury będzie możliwość zakupienia książek Szymona Hołowni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół