• facebook
 • rss
 • Godność w zdrowiu psychicznym

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 11.10.2016 09:50

  Tegoroczny Dzień Zdrowia Psychicznego miał charakter integracyjny. Społeczeństwo coraz bardziej dostrzega i rozumie osoby z chorobą psychiczną i zaburzeniami naurologicznymi.

  Na placu Teatralnym przed CSK w Lublinie odbyły się lubelskie obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Byli obecni podopieczni środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa, opiekunowie i pracownicy, wolontariusze oraz duszpasterze, a także uczniowie lubelskich szkół.

  W obchody zaangażowała się również młodzież z XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie wraz z pedagogiem szkolnym. - Jesteśmy tu, bo czymś naturalnym jest okazać swoją solidarność z innymi oraz pokazać, że choroba nie powoduje, iż ktoś jest gorszy - mówi Natalia, licealistka.

  - Główne cele Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego to przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego, pogłębianie świadomości społecznej w zakresie znaczenia zdrowia psychicznego. To także podejmowanie działań na rzecz zdrowia psychicznego - tłumaczy ks. Przemysław Kuśmierz, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy przy stowarzyszeniu „Misericordia”.

  Jego zdaniem ważne ten dzień ma przypomnieć również, że zawsze trzeba się starać o poprawę warunków leczenia osób z chorobą psychiczną oraz osób z zaburzeniami neurologicznymi.

  Obecny na placu Teatralnym ks. Tadeusz Liminowicz podkreślał z kolei znaczenie tegorocznego hasła obchodów. - Każdy z nas ma swoją godność, jesteśmy równi przed Bogiem, powinniśmy tez starać się o tę równość wobec siebie, a także o wzajemny szacunek - mówił.

  Podczas obchodów odbyły się występy artystyczne i prelekcje. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z ciepłego posiłku oraz kawy i herbaty.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół