Nowy numer 20/2018 Archiwum

Tomasz Tokarski z KUL został nowym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP

Był mocnym kandydatem, przygotował dobrą, merytoryczną kampanię wyborczą i dziś jest pierwszym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP z Lubelszczyzny.

Tomasz Tokarski jest przewodniczącym Samorządu Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Był mocnym kandydatem, przygotował dobrą, merytoryczną kampanię wyborczą i dziś jest pierwszym przewodniczącym Parlamentu Studentów RP z Lubelszczyzny.

Parlament Studentów RP jest ważnym organem, z którym musi się liczyć i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak również rektorzy uczelni w naszym kraju należący do różnego rodzaju stowarzyszeń.

Parlament Studentów RP działa od przeszło dwudziestu lat, zrzesza ponad milion studentów. Sam Tomasz Tokarski, według zapowiedzi, oprócz budowania pozytywnego wizerunku Parlamentu Studentów RP chciałby wspierać działalność samorządów uczelnianych.

Od stycznia 2017 r. rozpocznie się dwuletnia kadencja T. Tokarskiego na stanowisku przewodniczącego PSRP i jak podkreśla, chciałby, aby parlament zaangażował się w prace nad Ustawą 2.0. Ministerstwo wraz ze środowiskiem naukowym chce stworzyć nową ustawę „Prawo o szkolnictwie wyższym”, która ma odpowiedzieć na potrzeby innowacyjnej nauki oraz nowoczesnych uczelni. Nowa ustawa jest, zdaniem ministra Jarosława Gowina, niezbędna, gdyż obecna, wielokrotnie nowelizowana jest nieczytelna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma