• facebook
 • rss
 • Lubelscy adwokaci spotkali się na spotkaniu noworoczno-opłatkowym.

  Seweryna Sajna*

  dodane 13.01.2017 10:26

  Abp. Stanisław Budzik podzielił się ze zgromadzonymi refleksją dotyczącą relacji międzyludzkich, nawiązując pewnej kolędy. Opowiadała ona o tym, że Bóg obawiając się zesłać swojego Syna na ziemię, wysłał najpierw aniołów.

  Lubelscy adwokaci tradycyjnie spotkali się w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej przy al. Racławickich 8, żeby złożyć sobie życzenia noworoczne. W uroczystości wziął udział abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, o. Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz licznie przybyli adwokaci. Odczytano życzenia noworoczne skierowane do środowiska adwokackiego przez Przemysława Czarnka, wojewodę lubelskiego oraz Sławomira Sosnowskiego, marszałka województwa, a także prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, Jacka Trelę.

  W spotkaniu uczestniczył metropolita lubelski   W spotkaniu uczestniczył metropolita lubelski Michał Borowski Stanisław Estreich, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, witając wszystkich obecnych przypomniał, że lubelscy adwokaci spotkali się na corocznym spotkaniu opłatkowym już po raz szesnasty.

  Arcybiskup Stanisław Budzik z kolei podzielił się ze zgromadzonymi refleksją odnośnie relacji międzyludzkich, nawiązując do zasłyszanej w radiu kolędy. Opowiadała ona o tym, że Bóg obawiając się zesłać swojego Syna na ziemię, wysłał najpierw aniołów. Z ich relacji wynikało, że na ziemi ludzie są smutni i obojętni wobec siebie. Na prośbę ludzi zesłał jednak Syna i okazało się, że nowonarodzony Chrystus zastał ludzi zupełnie odmienionych. Kolęda kończyła się stwierdzeniem, że na ziemi ludzie potrafią być dla siebie życzliwi i mili, ale dzieje się to niestety tylko jeden raz w roku…

  Nawiązując do tekstu kolędy metropolita lubelski życzył wszystkim obecnym na spotkaniu zwykłej życzliwości na każdy dzień roku. Zgromadzeni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia noworoczne.

  Uroczystość uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej, którego członkowie wykonali kolędy i pastorałki.

  *Adwokat Seweryna Sajna jest rzecznikiem prasowym Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół