• facebook
 • rss
 • 25. finał WOŚP w Lublinie. Koncerty dla ratowania zdrowia dzieci i seniorów

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 15.01.2017 14:12

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Centrum wydarzeń lubelskiego Finału WOŚP stanowi Galeria Olimp.

  Antoni Piech ma 15 lat i wystąpił na scenie razem z Lubelską Szkołą Rocka. Jego ulubionym gitarzystą jest K. Hammett, ale wzoruje się też na innych muzykach. Antoni zdaje sobie sprawę, że Orkiestra zagrała dziesięć razy przed jego narodzeniem. – Swoją obecnością w tym miejscu chcę zwrócić uwagę ludzi na WOŚP i ideę pomocy. Chęć pomocy nie powinna nikogo dzielić – mówi.

  Na scenie wystąpili także inni młodzi artyści. Wśród nich Mateusz Turecki, który po zejściu ze sceny wraz z mamą udał się na ulice Lublina z puszką. – Po raz czwarty jestem wolontariuszem w ramach tej akcji, ponieważ czuję potrzebę pomagania innym czy to poprzez poświęcenie swojego czasu i energii, czy głosu na scenie – tłumaczy. – Jest to potrzebne działanie, akceptowane przez moich rówieśników, czekamy na nie, bo cel jest ważny. Chcemy wspierać pediatrię i geriatrię – konkluduje uczeń Gimnazjum nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego.

  Świetny występ Lubelskiej Szkoły Rocka   Świetny występ Lubelskiej Szkoły Rocka ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Na scenie wystąpili już także mistrzowie tańca nowoczesnego z Under Ground Studio, tancerze z Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza oraz dzieci z Grupy Tanecznej Mozaika. Zaplanowano również występ kabaretów i pokaz klubowiczek fitness. Na zakończenie finału zaśpiewają specjalni goście: Liber oraz Ina i Adam Stachowiak. O godz. 17.00 rozpocznie się plenerowy koncert muzyczny. O godz. 20.00 zagrają główne gwiazdy wieczoru.

  - Wraz z początkiem występu naszych głównych gości wystrzelimy mnóstwo fajerwerków w ramach tradycyjnego „Światełka do Nieba”, dziękując w ten sposób setkom wolontariuszy, którzy kwestują na terenie naszego miasta i okolic – wyjaśniają organizatorzy.

  Dziewczynki z lubelskiego sztabu przy Szkole im. Sebastiana Klonowica   Dziewczynki z lubelskiego sztabu przy Szkole im. Sebastiana Klonowica ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Jak co roku specjalnie dla WOŚP zaśpiewały dzieci z lubelskiego sztabu przy Szkole im. Sebastiana Klonowica. – Jestem ze swoją córką Kamilą i jej koleżankami z klasy 4i, które zbierają datki do puszek. To jest słuszna idea. Moja córka skorzystała ze sprzętu zakupionego przez J. Owsiaka, gdy była niemowlęciem. Teraz chcę się odwdzięczyć. Ta akcja jest skuteczna, dlatego ją wspieram – podkreśla Elżbieta.

  Przemek Załuski reprezentujący Galerię Olimp jest głównym organizatorem wydarzenia w Lublinie razem z lubelskim sztabem WOŚP Hufiec Lublin. Podkreśla, że być może w tym roku będzie skromniejszy koncert w Lublinie, jednak atrakcji nie powinno zabraknąć. – Organizujemy w tym miejscu to wydarzenie szósty raz. Robimy to, bo mamy takie możliwości i chcemy pomagać. Cieszymy się, że możemy pomagać dzieciakom i sztabom WOŚP – podkreśla Załuski.

  Pomaganie nie powinno dzielić   Pomaganie nie powinno dzielić ks. Rafał Pastwa /Foto Gość – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko pomoc i zabawa, ale także propagowanie profilaktyki zdrowotnej. Zgodnie z tą ideą podczas finału jest możliwość skorzystania z badań profilaktycznych prowadzonych przez Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli, a także zapisać się na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne. Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Lublinie oraz Samodzielna Grupa Ratownicza Lublin zaplanowali szkolenia i pokazy z zakresu pierwszej pomocy – informują organizatorzy. Podczas akcji odbywa się zbiórka krwi i wsparcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Trwa również rejestracja dawców szpiku.

  WOŚP wspierają też tradycyjnie służby mundurowe: Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna i Inspekcja Transportu Drogowego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół