• facebook
 • rss
 • Rusza budowa nowego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino. Czekają nas utrudnienia

  jj,um

  dodane 16.02.2017 10:23

  Nowa droga ma połączyć ul. Bohaterów Monte Cassino od ul. Wojciechowskiej z al. Solidarności. Budową odcinka, który będzie miał długość 1200 metrów zajmie się firma Budimex.

  Prace przy budowie nowego odcinka zgodnie z założeniami potrwają do końca kwietnia przyszłego roku. Mieszkańców czeka w związku z tym wiele utrudnień komunikacyjnych.

  Największe utrudnienia czekają kierowców na ul. Nałęczowskiej w miejscu przyszłego skrzyżowania z nową dwupasmówką. Już prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie wyznaczony objazd, którym kierowcy będą jeździli co najmniej do końca 2017 r.  

  Nowa droga będzie biegła dwoma niezależnymi estakadami do samego węzła Sławin nad Suchą Doliną i ciekiem spod Konopnicy. Skrzyżowanie z ulicą Nałęczowską stanie się węzłem w kształcie dwupoziomowego skrzyżowania. Przebudowane zostanie też kilkaset metrów ul. Nałęczowskiej oraz Wojciechowskiej a oprócz tego przebudowa obejmie też ulice Cisową, Morelową, Grabową oraz Skromną. W ramach inwestycji pojawią się także chodniki i nowa droga dla rowerów. Prace rozpoczną się od wycinki drzew.

  - Chcemy chronić centrum miasta przed nadmiernym ruchem samochodów i wyeliminować z tego rejonu przejazdy międzydzielnicowe. Budowa przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino pozwoli nam wyprowadzić ruch na węzeł Sławin z bardzo newralgicznego obszaru - mówi prezydent Lublina Krzysztof  Żuk. 

  Całkowita wartość projektu to 110,6 mln zł. z czego 85 proc. to unijna dotacja. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół