• facebook
 • rss
 • Mali wielcy mistrzowie, czyli zawody dla przedszkolaków

  ag

  dodane 02.03.2017 10:05

  Wielcy mistrzowie pierwsze kroki w sporcie stawiali jako małe dzieci. Tym tropem idą zajęcia "Przedszkoliady", która zachęca maluchy do aktywności fizycznej. Zawody dla najmłodszych zrobiły furorę.

  - Mój 4 letni syn należy do nieśmiałych dzieci. Gdy idziemy w gości chowa się za plecy moje lub męża i nie chce nas puścić nawet na chwilę. Każde spotkanie z nowym środowiskiem, nawet jeśli są to jego rówieśnicy, wygląda podobnie, dlatego byłam bardzo sceptyczna, gdy pojawił się pomysł by zapisać go na zajęcia sportowe prowadzone w przedszkolu przez ludzi z zewnątrz, czyli nie dobrze znane panie przedszkolanki. Namówiona jednak by spróbować, nie mogłam uwierzyć własnym oczom, jak moje dziecko wciągnęło się w różne gry i ćwiczenia prowadzone przez pana Piotra instruktora "Przedszkoliady" - mówi pani Martyna Kołodziejczyk mama Kubusia.

  I o to właśnie chodzi, by dać dzieciom szansę na dobrą zabawę, pokonywanie różnych własnych trudności, a przy okazji promować ruch i zdrowy styl życia.

  Pomysłodawcą akcji, która objęła przedszkolaki z całej Polski jest Grupa Azoty Przedszkoliada Tour. W promowanie sportu i aktywnego spędzania czasu, a przy okazji zdrowego stylu życia włączyło się wielu sportowców, nauczycieli wychowania fizycznego i instruktorów różnych dziedzin związanych z ruchem i aktywnością. To oni odwiedzają przedszkola prowadząc zajęcia z najmłodszymi, które uczą dzieci różnych gier zespołowych, zasad fair play, a przede wszystkim zarażają pasją do sportu i aktywnego spędzania czasu.

  - Dzieci w swej naturze mają aktywność, chętnie włączają się w różne zabawy, grają w piłkę czy jeżdżą na rowerze. Jeśli jednak są to małe dzieci w wielu przedszkolnym potrzebują towarzystwa osoby dorosłej, która wytłumaczy jak się np. rzuca piłką do kosza, na czym polega kozłowanie, czy prowadzenie piłki przy nodze. Na to czasem rodzicom brakuje czasu, a może siły. Zajęcia przedszkoliada wyręczają trochę rodziców, ale nierzadko zdarza się też taka sytuacja, że dziecko zachęcone na zajęciach ciągnie w domu tatę czy mamę, by z nim pograł czy poćwiczył. W ten sposób aktywny tryb życia przenosi się na całą rodzinę - mówią instruktorzy przedszkoliada.

  Przedszkoliada dotarła także do Lublina, gdzie w wielu przedszkolach prowadzone są zajęcia. Wielkim wydarzeniem dla najmłodszych było spotkanie sportowe na hali sportowej KUL, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w różnych dziedzinach sportowych, gdzie zawodnicy grają piłką. Były więc zajęcia z siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i futbolu amerykańskiego.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół