• facebook
 • rss
 • Cud Odnowy w Duchu Świętym. Zakończyło się diecezjalne spotkanie charyzmatyków

  rp

  dodane 04.03.2017 18:09

  W parafii Matki Bożej Różańcowej odbyło się wielkopostne spotkanie wszystkich grup Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej.

  W archidiecezji lubelskiej jest ponad dwadzieścia wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. To oznacza, że ponad 1.2 tys. osób formalnie jest zaangażowanych w ten ruch. Drugie tyle stanowią osoby uczestniczące regularnie w spotkaniach i modlitwach.

  W parafii Matki Bożej Różańcowej odbyło się wielkopostne spotkanie wszystkich grup Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej. Spotkanie miało na celu odnowę życia i umocnienie w otwarciu się na wezwanie do nawrócenia.

  Spotkanie zdominowane było ekspresyjną i żarliwą modlitwą   Spotkanie zdominowane było ekspresyjną i żarliwą modlitwą ks. Rafał Pastwa /Foto Gość - Tematem przewodnim spotkania były słowa: „Cud wierności”. Najpierw chcemy poznać i doświadczyć Boga, który jest wierny w swej miłości, w poszukiwaniu człowieka i nigdy z człowieka nie rezygnuje. Przez to chcemy szukać naszej wierności, która jest możliwa tylko w oparciu o wierność Boga. Chcemy nabrać sił do głoszenia Chrystusa, Boga żywego - mówi ks. Roman Knyś, koordynator wspólnot Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej.

  - Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym są ruchami charyzmatycznymi, ewangelizujemy, modlimy się wstawienniczo za Kościół i za jego członków. Jesteśmy zawsze otwarci, można do nas zawsze dołączyć. Jesteśmy wspólnotą modlitewną, która jest we wnętrzu Kościoła - tłumaczy Anna Żmuda z rady koordynacji wspólnot Odnowy w Duchu Świętym archidiecezji lubelskiej. Spotkanie zaczęło się modlitwą uwielbienia   Spotkanie zaczęło się modlitwą uwielbienia ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

  - Niektórzy myślą, że charakteryzują nas tylko emocje, ale jesteśmy w środku życia Kościoła. Kiedy ludzie doświadczają Ducha Świętego i otwierają się na uzdrowienie i nawrócenie - to zaczynają doświadczać żywego Boga - dodaje A. Żmuda.

  - Dzisiejsze spotkanie, które nazywamy orędziem wielkopostnym to zebranie wszystkich naszych braci i sióstr z poszczególnych wspólnot by słuchać słowa Bożego i otwierać się na nawrócenie. Chcemy doskonalić naszego ducha - podkreśla ks. Roman Knyś.

  W ramach spotkania zaplanowano katechezę ks. dr. hab. Adama Rybickiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Oprawę muzyczną tworzyła schola pod kierunkiem ks. Tomasza Kościka. W spotkaniu uczestniczył również gospodarz miejsca - ks. prał. Józef Dziduch.

  «« | « | 1 | » | »»
  Odnowa w Duchu Świętym

  Odnowa w Duchu Świętym

  Foto Gość DODANE 04.03.2017 AKTUALIZACJA 04.03.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół