• facebook
 • rss
 • Już w najbliższą sobotę finały mistrzostw LSO w piłkę nożną

  jj

  dodane 08.03.2017 10:29

  VIII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego rozpoczną się Mszą św. pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika, która zostanie odprawiona w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

  Do rozgrywek, które odbędą się już 11 marca, zgłoszone zostały 92 drużyny. Około 950 uczestników zawodów rozegra swoje mecze w czterech kategoriach wiekowych. Główną halą mistrzostw będzie hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (ul. Głęboka 31).  

  - Ideą mistrzostw jest połączenie modlitwy ze sportem, ale także stworzenie wspólnoty - podkreśla ks. Marcin Grzesiak, diecezjalny duszpasterz LSO. - Ważne jest też to, że udaje nam się oderwać chłopaków od komputera. Ks. Marcin nie ukrywa, że piłka nożna może być - i w wielu przypadkach jest - narzędziem i pomocą do tego, by ministrantów motywować do służby oraz by im pokazywać, że przez sport także można służyć Panu Bogu.

  Gościem specjalnym tegorocznych rozgrywek będzie Rafał Patyra, redaktor sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpress, który przybędzie z drużyną piłkarską TVP z Warszawy.  O 16.30 w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie drużyna TVP rozegra mecz towarzyski z drużyną Wojska Polskiego. Jak wyjaśnia ks. Marcin zaangażowanie reprezentacyjnego oddziału Wojska Polskiego będzie atrakcją tegorocznych mistrzostw.

  W drużynie dziennikarzy i aktorów TVP wystąpią między innymi: Rafał Patyra, Tomasz Jasina, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Michał Czarnecki, Michał Chorosiński. 

  W przerwie meczu zaplanowano występ Orkiestry Wojskowej.

  O godz. 17 rozegrane zostaną mecze finałowe ministrantów i lektorów a o 18.30 zaplanowano rozdanie nagród.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół