• facebook
 • rss
 • Gospel Rain zaprasza na przesłuchania do Chóru Trzech Dni

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 09.03.2017 10:11

  Zespół Gospel Rain od kilkunastu lat nieprzerwanie posługuje w czasie Triduum Paschalnego. Od zeszłego roku w kościele pojezuickim św. Piotra Apostoła w Lublinie. Tym razem do współtworzenia muzycznej oprawy zaprasza każdego, kto chciałby wspólnie z chórem taką posługę przeżyć.

  Przesłuchania do wyjątkowego chóru odbędą się już jutro 10 marca o godz. 18 w sali przy kościele pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewska 9. Przyjść może każdy, kto ukończył 16 lat i kocha muzykę. - Nie oczekujemy od kandydatów profesjonalnego przygotowania muzycznego ani wokalnego, liczy się przede wszystkim poryw serca - podkreśla Grzegorz Głuch lider Gospel Rain. - Chcemy jednak w jakiś sposób te umiejętności zweryfikować, ponieważ zależy nam, by to nie była jednorazowa inicjatywa. To ma być chór, który na stałe wpisze się w obchody Triduum w Lublinie. 

  Każdy kto chciałby wziąć udział w przesłuchaniu do Chóru Trzech Dni, powinien przygotować dwa dowolne utwory muzyczne w języku polskim, bez podkładów wokalnych. Możliwe jest skorzystanie w czasie przesłuchania z pianina lub gitary, które będą do dyspozycji na miejscu.

   - Chór, który mam nadzieje, będzie naprawdę duży, wraz z chórzystami i muzykami Gospel Rain będzie się przygotowywać do celebracji Triduum Paschalnego w czasie cotygodniowych prób, śpiewając ponad 30 utworów w wielogłosowych opracowaniach - wyjaśnia G. Głuch. - Wśród nich znajdą się najpiękniejsze pieśni pasyjne, pieśni chwały, liturgiczne części Mszy Świętej, a także hymny i pieśni na czas Wigilii Paschalnej.

  Chór Trzech Dni do celebracji liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wigilii Paschalnej Wielkiej Soboty, będzie się przygotowywał w każdy piątek Wielkiego Postu. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół