• facebook
 • rss
 • Msza św. zainaugurowała mistrzostwa LSO w piłce nożnej

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 11.03.2017 12:15

  Blisko tysiąc ministrantów i lektorów z całej archidiecezji przybyło do Lublina, by wziąć udział w finałach VIII Mistrzostw Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Metropolity Lubelskiego.

  Głównym organizatorem piłkarskich rozgrywek jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej. W mistrzostwach biorą udział 92 drużyny liczące przeszło 950 zawodników.

  Rywalizacje odbywają się w czterech kategoriach: ministrant młodszy - kl. III i IV szkoły podstawowej; ministrant - roczniki od 2002 do 2005; lektor młodszy - roczniki od 1999 do 2001 oraz lektor starszy - roczniki od 1995 do 1998.

  - Ministranci i lektorzy potrzebują przynęty, która będzie w jakiś sposób ich jednoczyła - mówi główny organizator mistrzostw ks. Marcin Grzesiak. - Tą przynętą jest sport, w szczególności piłka nożna, która - mimo że wśród młodzieży królują internet i gry komputerowe - jest jeszcze dla chłopców bardzo atrakcyjna - dodaje.

  Msza św., której przewodniczył abp Stanisław Budzik, została odprawiona w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Arcybiskup w czasie homilii przypomniał młodym zawodnikom, że człowiek dziś narażony jest na wiele pokus m.in. łatwego życia, taniej popularności czy fałszywego autorytetu. - W życiu żeby coś osiągnąć, trzeba się natrudzić. Sportowcy wiedzą ile wysiłku, ile samozaparcia i wyrzeczeń kosztuje zdobycie złotego medalu - podkreślał. Zwracał tez uwagę, że uczeń Chrystusa nie powinien szukać tanich efektów. - Nie musi się wszystkim podobać, nie muszą mu wszyscy klaskać. Musi umieć płynąć pod prąd, bo tylko śnięte ryby płyną zawsze z prądem.

  Arcybiskup Stanisław zachęcał też ministrantów i lektorów do zainstalowania sobie w telefonach, które każdy ze sobą nosi, aplikacji Pisma św. - Trudno byłoby nam nosić w kieszeni Biblię, ale możemy Ją mieć w naszych telefonach. Czytać tak często jak czytamy inne informacje - zaznaczał.

  Po Mszy św. uczestnicy mistrzostw rozjechali się do ośmiu hal sportowych na terenie miasta, by rozpocząć sportowe zmagania.

  Do finałów, które rozegrane zostaną dziś o 17.00 w hali sportowej UP przy ul. Głębokiej, dostaną się najlepsi.

  Przed meczami finałowymi o 16.30 odbędzie się mecz pomiędzy gwiazdami TVP a drużyną Wojska Polskiego. W drużynie dziennikarzy i aktorów TVP zobaczymy między innymi: Rafała Patyrę, Tomasza Jasinę, Rafała Mroczka, Marcina Mroczka, Michała Czarneckiego i Michała Chorosińskiego.

  Mistrzostwa zakończą się o 18.30 uroczystym rozdaniem nagród.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół