• facebook
 • rss
 • Znamy zwycięzców VIII Mistrzostw LSO w piłce nożnej

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 11.03.2017 20:39

  Cztery drużyny z archidiecezji odebrały dziś przechodni puchar ufundowany przez abp Stanisława Budzika. Jeden puchar nie zmienił miejsca. Kolejny raz drużyna lektorów starszych z Wąwolnicy zdobyła pierwsze miejsce.

  Zakończyły się VIII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: ministrant młodszy - kl. III i IV szkoły podstawowej, ministrant - roczniki od 2002 do 2005, lektor młodszy - roczniki od 1999 do 2001 oraz lektor starszy - roczniki od 1995 do 1998.

  W kategorii ministrant młodszy zwyciężyła drużna z parafii Trójcy św. z Lublina. - Dla nas to wyjątkowy dzień - mówi ks. prof. Krzysztof Kaucha, duchowy trener drużyny i zarazem opiekun ministrantów i lektorów w parafii Trójcy św. - Od wielu latu walczyliśmy o dostanie się do finału i w końcu się udało.

  Puchar przeznaczony dla ministrantów starszych trafił w tym roku do Michowa, do ministrantów z parafii św.Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

  W kategorii lektor młodszy, po zaciętej walce z lektorami z parafii Trójcy św. z Lublina, zwyciężyła drużyna z parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej. - Bardzo się cieszymy, szczególnie że to zwycięstwo naprawdę sobie wyszarpaliśmy - mówią lektorzy z Niedrzwicy.

  Wielki powód do radości mieli lektorzy starsi z parafii św. Wojciecha w Wąwolnicy. Ta drużyna otrzymała puchar i zwycięskie medale nie po raz pierwszy. - Chłopaki naprawdę świetnie grają i mają wielki potencjał - podkreśla ich trener Rafał Kolibski, który w parafii w Wąwolnicy jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. 

  Puchary i medale zwycięzcom turnieju wręczył dyrektor Caritas ks. Wiesław Kosicki wraz z prezesem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bartnikiem oraz gwiazdami TVP, których mecz z drużną Wojska Polskiego poprzedził finały.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół