• facebook
 • rss
 • Sięgnij po coś więcej. Weź udział w niezwykłej przygodzie!

  rp, kb

  dodane 03.04.2017 10:45

  Od poniedziałku można uczestniczyć w niezwykłej przygodzie jaką oferuje Koło Filozoficzne Studentów na katolickim uniwersytecie w Lublinie.

  - Krytyczne myślenie, umiejętność myślenia niestandardowego i radzenia sobie w społeczeństwie i z pluralizmem to tylko niektóre możliwości jakie daje filozofia. A są one nie do przecenienia. Osoby, które skończyły studia filozoficzne, często osiągają większe sukcesy zawodowe, i to w różnych wymiarach. Bo filozofia daje coś więcej – podkreśla prof. Monika Walczak, dziekan Wydziału Filozofii KUL.

  Prof. Monika Walczak, dziekan Wydziału Filozofii KUL   Prof. Monika Walczak, dziekan Wydziału Filozofii KUL ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Tegoroczny, 59. już Tydzień Filozoficzny został tak zaplanowany, aby również licealiści i studenci z innych ośrodków mogli spotkać się z katolickim uniwersytetem i filozofią na najwyższym poziomie. A nic tak nie inspiruje, jak bezpośrednie spotkanie z wybitnymi umysłami.

  Poza standardowymi wykładami i dyskusjami, uczestnicy Tygodnia Filozoficznego będą mieli okazję do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących.

  Odbędzie się bowiem spotkanie dla nauczycieli filozofii i etyki dotyczącym nauczania tych przedmiotów po reformie edukacji, panel dyskusyjny na temat metafizyki w dydaktyce filozofii, dwa otwarte seminaria na temat wiary filozoficznej oraz na temat światów możliwych i przedmiotów nieistniejących, otwarte spotkanie „Wstrząs egzystencjalny. Ciekawie zapowiada się również spotkanie wokół „Milczenia” Shusaku Endo i Martina Scorsese. W ramach TF zaplanowano również finał V Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego. Plan 59. Tygodnia Filozoficznego znajduje się TU.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół