• facebook
 • rss
 • Kościół woła, że Chrystus żyje!

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 16.04.2017 02:47

  "Weselcie się już zastępy Aniołów w niebie! Weselcie się słudzy Boga! Niech zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo!". Dziś w nocy usłyszeliśmy te słowa.

  Tylko Noc była świadkiem Zmartwychwstania Pana Jezusa. Tyko ona poznała tę wielką tajemnicę, zakrytą przed ludźmi. Podczas Wigilii Paschalnej jak co roku we wszystkich kościołach wspominaliśmy to najważniejsze dla chrześcijan wydarzenie. Po dniach postu można było znowu usłyszeć uroczysty śpiew "Alleluja".

  W kościele rektoralnym pw. św. Piotra przy ul. Królewskiej w Lublinie Mszy św. przewodniczył ks. Damian Dorot. - Kościół w Lublinie wola dziś, że Chrystus żyje - mówił podczas homilii ks. Damian. - Kościół w całej Polsce woła, że Chrystus żyje! Nasi bracia w Syrii, w Iraku wołają dziś: Chrystus prawdziwe zmartwychwstał! Śmierć została pokonana.  Pan Jezus mówi dziś do nas wszystkich: Przestań się lękać, bo pierwsze i ostatnie słowo należy do mnie. 

  Celebrans przekonywał, że dziś Chrystus mówi do każdego z nas po imieniu, tak jak kiedyś do Marii Magdaleny, która namaściła Jego stopy drogocennym olejkiem. - Dziś tej nocy Jezus zwraca się do ciebie po imieniu, i chce byś także i ty dziś pachniał Bogiem. 

  Ks. Dorot zwracał uwagę, że jeśli przyjmujemy zmartwychwstałego Jezusa do serca to płynie w nas boska krew. - Chrystus, który pokonał śmierć chce zamieszkać  dziś w tobie - podkreślał. - Chce żeby dokonało się twoje zmartwychwstanie, chce żebyś został napełniony Jego życiem. Mówi do mnie i do Ciebie: ja mogę sprawić ze będę żył w tobie, mogę sprawić ze błogosławieństwa moje w Tobie mogą się zrealizować.

  Oprawę Mszy św. w czasie całego Triduum Paschalnego w kościele św. Piotra przygotował Chór Trzech Dni, stworzony przez Grzegorza Głucha i zespół Gospel Rain. W liturgii Wielkiej Soboty podobnie jak i Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku w kościele św. Piotra wzięły udział tłumy wiernych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół