• facebook
 • rss
 • Radio Plus Lublin, codzienna dawka informacji i formacji

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 18.04.2017 15:21

  Ks. Krzysztof Podstawka: Chciałbym, aby słuchacze tej stacji poczuli dumę, że są Kościołem. Chcemy towarzyszyć ludziom w ich codzienności.

  Radio Plus w Lublinie nadaje na częstotliwości 87,9. Rozpoczęło swe funkcjonowanie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. A już dziś możemy słuchać lokalnych serwisów i programów. Do słuchania lokalnego pasma zapraszamy codziennie w godzinach od 16.00 do 20.00.

  - Sieć powstała w wyniku porozumienia kilku diecezji, które odpowiedziały na ofertę zaproponowaną przez Porozumienie Radiowe Plus do tworzenia ogólnopolskiej sieci stacji diecezjalnych - mówi ks. dr Krzysztof Podstawka, dyrektor Radia Plus w Lublinie.

  Dostrzega on przede wszystkim dwa zasadnicze cele działalności Radia Plus w Lublinie. - Po pierwsze rzetelna informacja, z serwisem lokalnym, z mocnym akcentem na wiadomości z życia archidiecezji. Drugim elementem jest część formacyjna, czyli ewangelizacja. Chcemy to robić w dość atrakcyjnym formacie. Znakiem rozpoznawczym Radia Plus są tzw. „przeboje z nutą nostalgii” - tłumaczy ks. Podstawka.

  Radio adresuje swój program do odbiorcy powyżej 30. roku życia. - Ale ma ono charakter otwarty. Unikamy ścisłej terminologii kościelnej, aby przesłanie mogło dotrzeć do ludzi na różnym poziomie wiedzy i wiary. To dość odważna próba, by łączyć wiarę z powszechną kulturą. Chcemy być radiem towarzyszącym człowiekowi, nie chcemy się również opowiadać po żadnej stronie dyskursu politycznego - precyzuje.

  W redakcji Radia Plus Lublin pracuje 5 osób. Większość ma doświadczenie w pracy radiowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół