• facebook
 • rss
 • Cztery drużyny z naszej archidiecezji weszły do fazy pucharowej turnieju. Aktualizacja

  ag

  dodane 01.05.2017 13:02

  Pięć drużyn z archidiecezji lubelskiej bierze udział w XII Mistrzostwach Liturgicznej Służby Ołtarza, które rozgrywane są w Częstochowie. Po pełnych emocji rozgrywkach, cztery z nich przeszły do fazy pucharowej.

  Do Częstochowy zjechali ministranci z całej Polski, którzy zajęli najlepsze miejsca w rozgrywkach w piłce halowej w swoich diecezjach.

  Z archidiecezji lubelskiej przyjechało pięć drużyn: z Niedrzwicy Kościelnej, Wąwolnicy, Michowa, z parafii Trójcy Świętej w Lublinie i parafii św. Jana Pawła II w Lublinie. Rozgrywki zaczęły się 1 maja w trzech różnych halach.

  W każdej hali sportowej grają trzy grupy. Z każdej hali 8 najlepszych drużyn przechodzi do fazy pucharowej, rozgrywanej 2 maja, i będzie walczyć o miejsca od 1 do 32 w dwóch halach.

  O drużynie z parafii Trójcy Świętej w Lublinie pisaliśmy w Gościu Niedzielnym przed wyjazdem ministrantów do Częstochowy. Wówczas ks. Krzysztof Kaucha opiekun ministrantów w parafii mówił:

  - Gdy przyszedłem do parafii 10 lat temu, ministrantów było mało. Z czasem parafian przybywało, przybywało też ministrantów. Nigdy jednak gra w piłkę nie była przeze mnie zaplanowana ani obmyślona jako metoda przyciągania chłopaków do kościoła. To przede wszystkim zasługa ich rodziców. A że większość lubi piłkę i wielu gra dodatkowo w różnych klubach, powstały także drużyny parafialne. Grupy z Trójcy od jakiegoś już czasu regularnie brały udział w diecezjalnych mistrzostwach LSO.

  Tym razem chłopcy zaszli w diecezjalnych rozgrywkach do finału. W ostatniej minucie przegrali z drużyną z Niedrzwicy Kościelnej. Obie drużyny jednak mogły pojechać do Częstochowy na ogólnopolskie mistrzostwa LSO w piłce halowej.

  - Damy z siebie wszystko, chcielibyśmy wypaść jak najlepiej czy się uda zobaczymy. Na razie jesteśmy dobrej myśli - mówią ministranci z naszej archidiecezji.

  Zaangażowanie chłopców było ogromne. Nasze drużyny rozgrywki zaczęły od remisów. Potem były zwycięstwa i mecze pełne emocji. Do fazy pucharowej przeszły cztery drużyny: jedna z parafii Trójcy Świętej, druga z parafii św. Jana Pawła, trzecia z Wąwolnicy i czwarta z Michowa. Nie udało się natomiast drużynie z Niedrzwicy Kościelnej, mimo iż chłopcy grali znakomicie. Zabrakło trochę szczęścia.

  W fazie pucharowej niestety zespoły z naszej archidiecezji odpadły z rozgrywek. Mimo wszystko sam udział w zawodach był wielkim wyróżnieniem i zachętą do tego, by za rok spróbować znów powalczyć z najlepszymi drużynami,

  Mistrzami zostali:

  Kategoria ministrant – parafia Narodzenia NMP w Tymbarku (diecezja tarnowska)
  Kategoria lektor młodszy – parafia Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach (diecezja pelplińska)
  Kategoria lektor starszy – parafia Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (diecezja radomska)

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół