• facebook
 • rss
 • Zapraszamy na święcenia diakonatu. To niezwykłe przeżycie duchowe być uczestnikiem takiej liturgii

  rp

  dodane 06.05.2017 15:00

  Świeceń diakonatu w parafii Turobin udzieli abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, a w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie - bp Józef Wróbel.

  Archidiecezja lubelska będzie mieć siedmiu nowych diakonów. Obecność w uroczystości świeceń to nie tylko przeżycie dla rodzin i bliskich kandydatów do święceń. To również wielkie doświadczenie duchowe dla każdego uczestnika. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w święceniach diakonatu. W święceniach uczestniczyć może każdy wierny. Ułatwieniem jest również to, że święcenia dobywają się w dwóch różnych miejscach archidiecezji, co ma pomóc wiernym w uczestnictwie.

  Świeceń diakonatu w parafii Turobin udzieli abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, a w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie - bp Józef Wróbel. Obie uroczystości będą miały miejsce w sobotę 6 maja o 10.30.

  Ich drogi do powołania były różne. Mówią o sobie, że są „wspólnotą indywidualistów”, która jest różnorodna i pełna radości. Nie czują strachu przed odpowiedzialnością, jaka na nich spocznie, jednak proszą  o modlitwę, aby ich posługa była prawdziwą służbą, na wzór diakonów w pierwszym Kościele.

  Do święceń diakonatu przygotowywali się poprzez pięcioletnią formację duchową i intelektualną. Teraz, kończą zamknięte rekolekcje z ojcem duchownym w domu rekolekcyjnym w Kaliszanach. Kandydaci do święceń diakonatu: Mirosław Barański z parafii Końskowola, Paweł Gawroński z parafii Niemce, Grzegorz Jarmosz z parafii Surhów, Piotr Kanak z parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie, Dawid Lebowa z parafii Turobin, Michał Myśliwiecki z parafii MB Różańcowej w Lublinie i Łukasz Protasiewicz z parafii Trójcy Przenajświętszej w Chełmie.

  Na potwierdzenie wyjątkowego charakteru liturgii święceń diakonatu przypominamy galerię zdjęć z ubiegłorocznych święceń, które miały miejsce w Lubartowie w parafii św. Anny i w Poniatowej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół