• facebook
 • rss
 • Człowiek niestrudzony. Jubileusz ks. prof. Stanisława Dubiela

  KUL/ag

  dodane 18.05.2017 09:39

  Z okazji 70. rocznicy urodzin ks. prof. Stanisława Dubiela, kierownika Katedry Norm Ogólnych i Kościelnego Prawa Majątkowego, KUL przygotował specjalną księgę jubileuszową, jako wyraz wdzięczności za dzielenie się wiedzą, pasją i niestrudzoną pracę.

  - To przykład człowieka wielkiej pasji, ogromnej wiedzy, a zarazem człowieka bardzo życzliwego, oddanego studentom, na którego można liczyć - mówił rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

  Ks. prof. Stanisław Dubiel pochodzi z Dzwoli (w powiecie Janów Lubelski). W 1971 r. ukończył studia teologiczne, a w latach 1976-1980 odbył studia specjalistyczne z zakresu socjologii religii, następnie podjął studia specjalistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego KUL, które ukończył otrzymując tytuł magistra i licencjata z zakresu prawa kanonicznego.

  W 1993 r. uzyskał stopień doktora prawa kanonicznego, a w 2007 doktora habilitowanego na podstawie pracy: „Uprawnienia majątkowe kościoła katolickiego w Polsce w świetle Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1983 r. konkordatu z 1993 r. i ustaw synodalnych”.

  W roku 2009 otrzyma stanowisko profesora nadzwyczajnego. Jest członkiem Stowarzyszenia Kanonistów Polskich oraz Towarzystwa Naukowego KUL. Odznaczony brązowym medalem Prezydenta RP za wieloletnią służbę oraz kościelną godnością kanonika.

  W tym roku ks. prof. Stanisław Dubiel kończy 70 lat i przechodzi na emeryturę. Była to okazja do podziękowania za lata pracy. Jako wyraz wdzięczności na KUL przygotowano specjalną księgę pamiątkową pt. "Pecunia servire debet non regere".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół