• facebook
 • rss
 • Barcelona, Fuerteventura, a może Roztocze? W Lublinie trwają VIII Lubelskie Targi Turystyczne

  jj

  dodane 02.06.2017 15:19

  Wystartowała jedna z największych imprez w naszym regionie promujących turystkę zarówno w województwie lubelskim, w innych częściach kraju, jak i za granicą.

  W tym roku atrakcją targów, które odbywają się na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur, jest Fiesta Español, czyli promocja 12 hiszpańskich regionów. W trzydniowym programie Lubelskich Targów Turystycznych przewidziano m.in. tańce flamenco z Andaluzji, występy harfistów, pokazy kulinarne i degustacje produktów z Gran Canarii i Fuerteventury. Goszczący w Lublinie Hiszpanie promują specjały kulinarne, m.in. szynkę, wino, sery, sosy i dania, likiery i słodkości.

  W czasie targów, oprócz prezentacji stoisk z ofertami turystycznymi także z naszego regionu, nie brakuje atrakcji, m.in. konkursów, w których można wygrać wycieczkę do Bułgarii czy bilety na połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Lublin do Barcelony. - Warto wykorzystać okazję i poznać ofertę wszystkich 48 wystawców i zaplanować sezon wakacyjny niekoniecznie w województwie lubelskim, choć oczywiście tego życzymy sobie najbardziej - mówi Dariusz Donica, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

  Oprócz oferty turystycznej z 12 regionów Hiszpanii odwiedzający mogą też poznać propozycje wystawców z Ukrainy i Białorusi.

  Wśród odwiedzających targi w pierwszych godzinach imprezy największe zainteresowanie wzbudzały, oczywiście, stoiska wystawców z Hiszpanii, ale nie brakowało amatorów turystki rowerowej, którzy chętnie pytali o niedawno otwarty szlak rowerowy Green Velo. - Mam zamiar w tym roku spędzić wakacje na rowerze i razem z żoną zamierzamy przejechać ten szlak z Roztocza, być może nawet nad morze - mówi pan Marcin, który z wielkim zainteresowaniem przeglądał mapę rowerową lubelskiej części szlaku.

  Targi potrwają do niedzieli.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół