• facebook
 • rss
 • "Czas na rodzinę" pod takim hasłem 11 czerwca ulicami Lublina, Chełma i Puław przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

  jj

  dodane 06.06.2017 09:18

  Coroczne marsze stały się w wielu miastach oczekiwanym społecznym wydarzeniem i okazją do zamanifestowania swojego przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego.

  Hasło tegorocznych marszy, które w różnym czasie organizowane są w wielu miastach na terenie całej Polski, brzmi: "Czas na rodzinę".

  Ideą marszów od początków ich funkcjonowania było zwracanie uwagi opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Z uwagi na fakt, że rodzina jest instytucją szczególną i niezastępowalną, inicjatorzy domagają się, by cieszyła się odpowiednim prestiżem. 

  - Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę, że rodzina jest naszym największym skarbem, że należy o nią dbać, szanować i poświęcać jej dużo czasu - mówią przedstawiciele Centrum Jana Pawła II, koordynatorzy marszu w Lublinie.

  Do udziału w marszu zaproszone są rodziny z dziećmi, babcie i dziadkowie, narzeczeni, osoby poszukujące swojej drugiej połówki, które czują, że to już czas na założenie rodziny. - Pokażmy jak jest dużo lublinian dla których życie i rodzina są największą wartością - zachęcają organizatorzy lubelskiego marszu. 

  Program Marszu Życia w Lublinie: 

  14.00 – 16.00 - „Scena Pełna Życia” –  plac przy kościele akademickim KUL

  - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Rodzina"
  - koncert zespołu "Płomyki Ojca Gwidona"
  - koncert zespołu "Guadalupe" i Rodzin Guadalupiańskich

  16.00 - przemarsz uczestników marszu do archikatedry lubelskiej, który poprowadzi jak co roku abp Stanisław Budzik

  17.00 -  Uroczysta Eucharystia z posługą zespołu „Guadalupe”, Rodzin Guadalupiańskich, Dzieci Guadalupiańskich i dzieci z zespołu "Płomyki Ojca Gwidona".

  W Chełmie marsz rozpocznie się o godz. 13.00 na placu przykościelnym parafii Mariackiej. Następnie uczestnicy marszu przejdą ulicami: Lubelską, Wojsławicką, Powstańców Warszawy, Gen. Grota-Roweckiego, Lwowską i Lubelską. Świętowanie zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego w parafii Rozesłania św. Apostołów o godz. 15.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół