• facebook
 • rss
 • Najważniejszym punktem spotkania w Lednicy był wybór Chrystusa – opowiada młodzież z Puław

  is,rp

  dodane 05.06.2017 10:55

  Grupa 37 osób i siostry Benedyktynki z parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach uczestniczyła w Spotkaniu Młodych w Lednicy.

  - Długo czekaliśmy na ten wyjazd dlatego, że część z nas była już nie raz na tym wydarzeniu i zapamiętaliśmy to jako świetną możliwość spotkania swoich rówieśników i wspólnego chwalenia Boga. Naszą przygodę zaczęliśmy przystankiem w Licheniu, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. w bazylice – mówią młodzi z Puław. Następnego dnia dotarli na Pola Lednickie.

  Tegoroczne hasło spotkania brzmiało: „Idź i kochaj!”. - Lednica słynie z tańców i śpiewów, więc w tym roku oczekiwaliśmy tego samego. Nie zawiedliśmy się. Był czas na poznanie nowych, wspaniałych ludzi, czas na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, na Mszę św., adorację Najświętszego Sakramentu. Jednak dla nas najważniejszym punktem był Akt Wyboru Chrystusa, po którym wszyscy razem przeszliśmy przez Bramę –Rybę” Trzeciego Tysiąclecia – opowiada Iga Strunnik z parafii Miłosierdzia Bożego w Puławach.

  - Tegoroczna Lednica była dla nas szczególna, ponieważ zgromadzenie naszych sióstr Benedyktynek Misjonarek obchodzi w tym roku swoje 100-lecie. Ten fakt wzięli pod uwagę organizatorzy i razem z siostrami mieliśmy okazję iść w procesji drogą Trzeciego Tysiąclecia, co jest wyjątkowym wyróżnieniem – wspomina młodzież.

  - Ten wyjazd był dla nas świetnym przeżyciem, ponieważ po raz kolejny mogliśmy z młodzieżą z całej Polski stworzyć jedną, wielką rodzinę, którą jednoczy Chrystus. Po powrocie chcemy iść, kochać i dalej jeszcze mocniej wierzyć w to że miłość jest wyjątkowa i trzeba się nią dzielić z każdą napotkaną osobą – podsumowuje Iga Strunnik.

  Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 r. Ich twórcą był zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. Po jego śmierci opiekę duszpasterską nad wydarzeniem przejął dominikanin o. Wojciech Prus. W tegorocznym spotkaniu w Lednicy uczestniczyło 150 tys. osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół