• facebook
 • rss
 • Charytatywny turniej piłkarski z okazji Światowego Dnia Dziennikarza Sportowego

  ks. Rafał Pastwa ks. Rafał Pastwa

  dodane 01.07.2017 13:30

  Turniej rozegrany w Świdniku miał wesprzeć wyjazd wakacyjny dla podopiecznych domu dziecka w Rybczewicach.

  Zawody piłkarskie z okazji Światowego Dnia Dziennikarza Sportowego były podsumowaniem cyklu 4 turniejów charytatywnych z udziałem służb mundurowych. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Waldemar Białowąs, wicestarosta powiatu świdnickiego.

  - Od lat staram się prowadzić akcje charytatywne dla różnych środowisk. Wynika to pewnie z mojego charakteru i spojrzenia na codzienność. Staram się każdego dnia zrobić coś dobrego dla innych - tłumaczy.

  W turnieju podsumowującym akcję zagrały tym razem drużyny reprezentujące służby mundurowe, dziennikarzy i powiat świdnicki. Zwycięzcami okazali się policjanci ze Świdnika, drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca powiat, a trzecie - dziennikarze wraz z przyjaciółmi.

  Wszyscy podkreślali przede wszystkim dobrą zabawę, atmosferę fair play oraz szczytny cel spotkania. Organizatorzy chwalili zwłaszcza niezawodność i wsparcie ze strony drużyny służb mundurowych. Prawdopodobnie we wrześniu należy się spodziewać kolejnej akcji sportowej, która będzie miała również wymiar charytatywny.

  - Pod każdym z otrzymanych dzisiaj voucherów kryją się konkretne pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na wakacyjny wyjazd dzieci do Karpacza - mówi Małgorzata Gigilewicz, dyrektor Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach. W placówce przebywa 13 dzieci. - Część z nich będzie miała wakacje dzięki tej imprezie sportowej - zapewnia.

  Światowy Dzień Dziennikarza Sportowego obchodzony jest 2 lipca. W 1924 r. dziennikarze akredytowani przy Igrzyskach VIII Olimpiady w Paryżu powołali do życia Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej. Byli wśród nich również Polacy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół