• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka szlakiem Brata Alberta Chmielowskiego

  ag

  dodane 03.07.2017 09:57

  Święty Brat Albert jest patronem zarówno kilku parafii w naszej archidiecezji, jak i miasta Puławy. Z tej racji władze miejskie i pracujący w Puławach kapłani zapraszają na pieszą pielgrzymkę śladami patrona.

  Międzynarodowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka szlakiem Świętego Brata Alberta i Klasztorów Bazyliańskich z Werchraty do Lwowa, odbędzie się w dniach od 18 do 22 lipca. Pielgrzymka wyruszy we wtorek 18 lipca ze wsi Prusie na Roztoczu.

  - Pielgrzymka jest międzynarodowa, bowiem zaproszeni zostali Polacy, Ukraińcy i obywatele innych państw, którzy mają parafie pw. św. Brata Alberta lub żyją duchowością św. Brata Alberta. Ekumeniczna to znaczy, że mogą w niej iść chrześcijanie i poszukujący Boga. Mieszkańcy, którzy zechcą dołączyć na trasie, są zawsze serdecznie witani. To nie jest marsz przeciw czemuś, to pielgrzymka do Boga śladami jego świętych i klasztorów bazyliańskich, do których pielgrzymował św. brat Albert Chmielowski w drodze ze Lwowa do Krakowa, gdzie się modlił, szukał natchnień do swojej misji i gdzie otrzymywał wsparcie materialne - podkreślają organizatorzy.

  Zaproszenie do udziału w pielgrzymce zostało skierowane między innymi do parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego i miejsc posiadających relikwie świętego w Polsce i świecie.

  Nad stroną religijną pielgrzymki czuwać będzie parafia pw. św. Brata Alberta z Puław we współpracy m.in. z ojcami bazylianami z Krechowa i Lwowa oraz Fundacją Duchowej Kultury Pogranicza. Nad stroną techniczno-organizacyjną czuwa Wydział Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

  W ramach promocji i wymiany kulturalnej władze miejskie Puław wraz z lokalnymi władzami ukraińskimi podjęły inicjatywę przygotowania programu artystyczno-kulturalnego pielgrzymki i spotkań z mieszkańcami nawiedzanych na trasie pielgrzymki miejscowości.

  12 listopada 1999 r. Rada Miasta Puławy przyjęła św. brata Alberta Chmielowskiego, który w latach 1862-1863 był studentem Instytutu Politechnicznego i Rolniczo-Leśnego w Puławach, za patrona miasta.

  Więcej informacji na stronie internetowej: www.pustelniabrataalberta.pl.

  TRASA PIELGRZYMKI:

  18 lipca – Werchrata /Polska/ – Potelicz /Ukraina/, 9 km

  11.00 – spotkanie we wsi Prusie koło Werchraty przy (kaplicy)i wyjście do granicy
  12.30 – odprawa graniczna
  16.00 – Msza św. w Poteliczu 
  17.00 – program artystyczny polsko-ukraiński
  19.00 – procesja światła

  19 lipca – Potelicz – Magierów, 20 km

  20 lipca – Magierów – Krechów, 17 km

  21 lipca – Krechów – Brzuchowice, 28 km

  22 lipca – Brzuchowice – Lwów, 12 km

  10.00 – cerkiew św. Onufrego /bazylianie/ we Lwowie
  11.30 – nawiedzenie katedry greckokatolickiej
  15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w katedrze katolickiej i zakończenie pielgrzymki

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół