• facebook
 • rss
 • Radiowy spacer po Lublinie

  ag

  dodane 12.07.2017 10:45

  Choć lubelskie Radio Plus dopiero raczkuje, ogólnopolska rozgłośnia w tym roku świętuje 25 lat. Z tej okazji odwiedza różne miasta w Polsce, w tym Lublin.

  - To pomysł na świętowanie urodzin i ciekawe spędzenie wakacji. Nie każdy może podczas urlopu zwiedzić wiele miejsc w Polsce, więc my wybraliśmy się na radiowe wędrowanie po różnych miastach w kraju. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Gdańsk, teraz jesteśmy w Lublinie - mówi Anna Jankowska z Radia Plus.

  Dziennikarze, którzy na żywo od 10.00 do 16.00 nadają program z Lublina, sami mają okazję przekonać się o urokach naszego miasta.

  - W Lublinie jestem pierwszy raz i czuję się zachwycona. Postaramy się naszym słuchaczom przekazać jak najwięcej wrażeń, porozmawiać z mieszkańcami, w tym znanymi - jak Krzysztof Cugowski, a także turystami, których spotkamy po drodze - mówi pani Anna.

  Radio Plus nadawanie letniego programu z Lublina rozpoczęło od kaplicy na Zamku lubelskim, gdzie Anna Czajczyk, adiunkt Muzeum Lubelskiego, zdradzała ciekawostki związane z tym najcenniejszym zabytkiem naszego miasta.

  Z Zamku ekipa radiowa kieruje się na Stare Miasto pod Trybunał Koronny, a dalej na deptak na Krakowskie Przedmieście, na plac Litewski i na KUL. Z każdego miejsca przekazywane są na żywo relacje na ogólnopolską antenę radiową.

  Od niedawno diecezjalne radio eR znalazło się w ogólnopolskiej sieci Radia Plus.

  Radio Plus w Lublinie nadaje na częstotliwości 87,9. Rozpoczęło swe funkcjonowanie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Łączy w sobie programy ogólnopolskie z lokalnymi. Do słuchania lokalnego pasma zaprasza codziennie w godzinach od 16.00 do 20.00.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół