• facebook
 • rss
 • CSK nowym cudem Polski? Jest taka szansa!

  jj

  dodane 01.08.2017 07:14

  Do końca sierpnia można głosować w kolejnym plebiscycie organizowanym przez National Geographic na "7 nowych cudów Polski", wśród których o ten tytuł walczy z Lubelszczyzny m.in lubelskie Centrum Spotkania Kultur.

  Ideą plebiscytu „7 nowych cudów Polski” jest promocja ciekawych, niebanalnych i atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym kraju. Przez cały rok redaktorzy magazynu National Geographic podróżują po kraju i szukają zakątków magicznych, nowo powstałych lub takich, w które tchnięto drugie życie.

  Udowadniają, że Polska jest najpiękniejsza i nie trzeba pokonywać tysięcy kilometrów, by przeżyć przygodę i zachwycić się światem. Tym razem w siódmej już edycji plebiscytu do konkursu redakcja nominowała 32 miejsca - po dwa z każdego województwa. Z nich internauci w głosowaniu internetowym wybiorą finałową siódemkę. 

  W 2011 r. pierwsze miejsce w konkursie zajęło Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W 2015 r. zwycięzcą konkursu został Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim. W obecnej, siódmej już edycji plebiscytu, w szranki z wieloma innymi fantastycznymi miejscami w Polsce, stanęło m.in. oddane niespełna rok temu Centrum Spotkania Kultur oraz znajdująca się w Zwierzyńcu Zagroda Guciów. 

  Dla lublinian, ale także dla całej Lubelszczyzny, CSK to miejsce wyjątkowe, bo stanęło w miejscu, w którym przez wiele lat tkwił relikt minionej epoki - słynny "Teatr w budowie". O CSK mówi się, że to bardziej idea niż instytucja, która ma tworzyć obszar dialogu i ciekawości. A na stronie National Geographic znajdziemy informację, o tym, że twórcy CSK oddali wnętrza przeszklonego budynku artystom wierząc, że uda im się stworzyć przestrzeń mającą moc zbliżania do siebie ludzi.

  Zagroda Guciów to drewniane chałupy z bielonymi pokojami i strzechą na dachu, sprzęty gospodarskie z XIX w. i potrawy tradycyjnej kuchni. Jak można przeczytać na stronie plebiscytu wizyta w skansenie Zagroda Guciów to szansa na poznanie Polski, która przeszła już do historii.

  Do końca sierpnia możemy głosować na stronie: www.7cudow.national-geographic.pl  na nasze lubelskie "cuda", dając sobie jednocześnie szansę na zdobycie wielu ciekawych nagród. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół