• facebook
 • rss
 • Lubelska 39. pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze!

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 03.08.2017 11:52

  Blisko 3 tys. pątników wyruszyło dziś przed południem z Lublina do Częstochowy. Odprowadzali ich przyjaciele oraz najbliższa rodzina. Pielgrzymi do przejścia mają 320 km, które pokonają w 12 dni.

  Jedni do Matki idą kolejny raz, inni to pielgrzymkowi pionierzy. Wszystkimi jednak kieruje podobna motywacja. - Mamy swoje intencje, które chcemy złożyć Matce Bożej - odpowiadają podobnie. 

  Ola i Piotr do Częstochowy idą po raz pierwszy razem. - Poznaliśmy się w zeszłym roku już pod koniec pielgrzymki - opowiadają. - W tym roku idziemy wspólnie, jako narzeczeni, by prosić Matkę Bożą o błogosławieństwo na naszą wspólną drogę życia. 

  Niespełna 9-letni Adrian na pielgrzymkę idzie z tatą. - W zeszłym roku też byłem - chwali się chłopiec. - Mam dobrą kondycję. Trochę jadę, trochę idę - dodaje. Tata Adriana przekonuje, że to dobry czas dla ojca i syna. - Mamy możliwość pogadać po męsku i razem się pomodlić - dodaje. 

  Z dzieckiem w drogę wyruszyła też młoda mama Magda Lasek. - Mój synek jest "wózkowy" więc to na prawdę nie kłopot - zauważa. - A ja bardzo chciałam podziękować Matce Bożej za to, że on jest zdrowy, bo bywało różnie. 

  Pielgrzymów nie przeraża panujący upał. - Przeżyłem już tyle pielgrzymek i było raz łatwiej, raz trudniej - zauważa pan Stefan. - Przecież w końcu przestanie być gorąco - śmieje się mężczyzna. - Jeszcze będziemy narzekali na deszcz - stwierdza. 

  Pielgrzymi mają dziś do przejścia 25 km. Będą nocować w Niedrzwicy Kościelnej i Bełżycach. 

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  Pielgrzymka 2017 - wyjście

  Pielgrzymka 2017 - wyjście

  Foto Gość DODANE 03.08.2017

  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół