• facebook
 • rss
 • Chwalcie Boga! Warsztaty Gospel w Puławach

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 01.09.2017 09:45

  Każdy, kto ma ochotę przeżyć duchowe rekolekcje powiązane z muzyką, może wziąć udział w wyjątkowych Międzynarodowych Warsztatach Gospel.

  Imprezę już po raz ósmy organizuje puławskie stowarzyszenie "Rodzina". Zajęcia skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych.

  – Początkowo warsztaty gospel odbywały się w ramach rekolekcji wielkopostnych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów – wyjaśnia Agnieszka Cichocka ze stowarzyszenia "Rodzina". – Z czasem osiągnęły jednak tak duże zainteresowanie innych osób, że postanowiliśmy zorganizować warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych z Puław i okolic. Najmłodsza uczestniczka miała wówczas 6 lat. 

  Warsztaty, to przede wszystkim czas spotkania z Panem Bogiem. – Gospel z języka staroangielskiego oznacza Dobrą Nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie – zaznacza A. Cichocka. 

  Zajęcia muzyczne, jak co roku, prowadzą utalentowani, charyzmatyczni muzycy i wokaliści gospel, którzy podczas warsztatów dają także świadectwo swojego życia w Chrystusie. Uczestnicy przez 3 dni poznają najpiękniejsze utwory gospel w języku polskim i angielskim. Będą się uczyć śpiewu na głosy, tak aby podczas finału dać popis. – Ostatni chór utworzony przez uczestników warsztatów liczył ponad 300 osób i składał się z młodzieży biorącej udział w etapie diecezjalnym Światowych Dni Młodzieży – chwalą się członkowie stowarzyszenia "Rodzina". 

  W tym roku warsztaty będą się odbywać od 22 do 24  września w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Zapisy prowadzone są poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www. rodzina.pulawy.pl. Warsztaty  poprowadzą Daniel David z Wielkiej Brytanii i Agnieszka „Baca” Górska- Tomaszewska z poznańskiego Gospel Joy. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół