• facebook
 • rss
 • Warsztaty dziennikarskie z „Gościem”

  rj,hw

  dodane 13.09.2017 18:05

  Uczestniczyć w nich będzie młodzież z klasy o profilu dziennikarskim III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.

  Są młodzi i ciekawi świata, pełni energii i otwarci na to, co nowe. To pokolenie ludzi szczerych, potrafiących wybierać wbrew opinii i presji otoczenia. Jak podkreślają, w gronie ich rówieśników panuje przekonanie, że „humaniści nie mają przyszłości” – jednak oni zdecydowali się wybrać taki właśnie profil, bo interesuje ich nauka i człowiek.

  Zainteresowania mają różne: uwielbiają gry komputerowe, ciekawi ich psychologia i literatura, dziennikarstwo czy chociażby skandynawistyka. Słuchają ciężkiej muzyki, śpiewają w chórze. Chcą skorzystać z oferty szkoły, która chce przede wszystkim inspirować i stwarzać możliwości świadomego rozwoju młodym ludziom.

  III LO im. Unii Lubelskiej to szkoła, która chce przede wszystkim inspirować i stwarzać możliwości świadomego rozwoju uczniom   III LO im. Unii Lubelskiej to szkoła, która chce przede wszystkim inspirować i stwarzać możliwości świadomego rozwoju uczniom ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Warsztaty dziennikarskie będą się odbywać regularnie. Będzie to kurs edukacji medialnej zawierający wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim dający warsztat i narzędzia osobom początkującym i tym, które mają już nieco doświadczenia. Uczestnicy warsztatów odkryją znaczenie i funkcjonowanie mediów, także od strony „wszystkożernego odbiorcy”. Poznają mechanizmy medialnej kreacji rzeczywistości, zasady oraz sposoby aktywności w „nowych mediach”, w których zgodnie z zasadami wikinomii i prosumpcji nie obowiązuje już podział na nadawców i odbiorców mediów, a także na producentów i konsumentów. Będą mieli okazję zrozumieć czym jest tzw. pole medialne, ale przede wszystkim zostanie im stworzona okazja tworzenia własnych tekstów i robienia zdjęć. Warsztaty mają szansę przyczynić się również do podniesienia kultury dialogu w przestrzeni społecznej.

  W zajęciach będą uczestniczyć zwłaszcza uczniowie klasy 1c oraz zespół gazety szkolnej „Sensor” założonej przez Beatę Nowak. Poprowadzi je szef lubelskiej redakcji „Gościa” ks dr Rafał Pastwa przy współpracy z Bożeną Welter i Anetą Teterycz. Warsztaty nie są obowiązkowe, będą w nich uczestniczyć jedynie chętni uczniowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół