• facebook
 • rss
 • Gospel Rain i Arkadio na dziedzińcu KUL

  jj

  dodane 25.09.2017 10:09

  Już w najbliższy czwartek 28 września w ramach trwającego Lubelskiego Festiwalu Nauki na dziedzińcu KUL z wyjątkowym koncertem wystąpi zespół Gospel Rain.

  Nie będzie to jak zapowiada zespół, standardowy koncert. - Nigdy nie graliśmy jeszcze w tej scenerii i to dla nas wielki zaszczyt - podkreśla lider Gospel Rain Grzegorz Głuch. - Chcemy zaprezentować trochę nowości i trochę rzeczy których dawno nie graliśmy. Z okazji 700-lecia miasta Lublin postanowiliśmy także zaprezentować po raz pierwszy nasz nowy utwór, który zostanie zarejestrowany dopiero za kilka miesięcy. 

  W koncercie weźmie także udział specjalny gość - raper Arkadio. - On aktualnie przygotowuje nową płytę i my także bierzemy udział w jej nagrywaniu - wyjaśnia G. Głuch. 

  Koncert odbędzie się 28 września o godz. 19. Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

  Już wkrótce zespół będzie można także zobaczyć podczas prowadzenia koncertu telewizyjnego z okazji Dnia Papieskiego. - Już 8 października o 15.50 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zagramy koncert, który wyemitowany zostanie na żywo w TVP 1 - informuje Angelika Jędrzejowska z Gospel Rain. - Wraz z nami na scenie pojawią się wspaniali goście: Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Kasia Dereń, Krzysztof Cugowski, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko oraz zespół „Tylko Ty”, stworzony z grona stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

  W koncercie znajdą się znane utwory zaproszonych artystów, w tym większości Gospel Rain, w aranżacjach Grzegorza Głucha - lidera zespołu i producenta muzycznego koncertu, wzbogaconych o orkiestrę smyczkową pod batutą Michała Ostrowskiego.

  Mottem przewodnim wydarzenia, które poprowadzi Krzysztof Ziemiec, będą słowa św. Jana Pawła II „Idźmy naprzód z nadzieją”. Elementem wzbogacającym koncert od strony wizualnej będą grafiki przygotowane techniką malowania piaskiem, odnoszące się do narracji koncertu oraz do wykonywanych utworów wokalno-instrumentalnych. Wstęp na koncert również jest bezpłatny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół