Nowy numer 16/2018 Archiwum

Premiera filmu "Dwie korony" w lubelskim kinie "Bajka" z udziałem reżysera i aktorów

Już 10 października o 19.30 w kinie "Bajka" odbędzie się uroczysta premiera filmu "Dwie korony" opowiadającego o życiu o. Maksymiliana Kolbego.

„Dwie korony” to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz.

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni.

W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie. 

Lubelskie kino „Bajka” jako pierwsze pokaże „Dwie korony” w Lublinie już 10 października, trzy dni przed oficjalną premierą. Po filmie, który zostanie wyświetlony o 19.30, widzowie będą mieli okazję porozmawiać z reżyserem Michałem Kondratem oraz aktorem, który wcielił się w rolę biskupa - Tadeuszem Chudeckim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma