• facebook
 • rss
 • Szefowie misji dyplomatycznych akredytowani w RP z wizytą na Lubelszczyźnie

  rp

  dodane 06.10.2017 18:14

  Wizyta ma na celu promocję miasta i regionu oraz lepsze poznanie Polski. Ambasadorowie z 30 krajów odwiedzili Zamek i archikatedrę. W planach mają jeszcze wizytę w Zamościu, Chełmie i Kozłówce.

  Wizyta ambasadorów z 30 państw różnych rejonów świata na terenie województwa lubelskiego potrwa do 8 października.

  Szefowie misji dyplomatycznych akredytowani w Rzeczypospolitej Polskiej przyjechali na wspólne zaproszenie władz rządowych i samorządowych województwa. - Głównym i zasadniczym celem wizyty, jaki stawiają przed sobą gospodarze, jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego i walorów krajobrazowo-turystycznych regionu, tak aby goście stali się propagatorami tych wartości regionalnych wśród swoich współobywateli - informują organizatorzy.

  Podczas zwiedzania skarbca w archikatedrze lubelskiej   Podczas zwiedzania skarbca w archikatedrze lubelskiej ks. Rafał Pastwa /Foto Gość - Każda taka wizyta to okazja do rozmów oficjalnych i kuluarowych. Ta wizyta to szansa do nawiązania bliższych relacji i kontaktów. Lubelszczyzna się rozwija, w wielu dziedzinach robimy postępy w ostatnich latach, stąd obok konferencji, misji gospodarczych i działań marketingowych liczą się takie spotkania - mówi Grzegorz Kapusta, wicemarszałek województwa lubelskiego.

  - Nie ma najmniejszej wątpliwości, że aby nawiązać jakiekolwiek kontakty, które będą później przeradzały się w wymianę handlową, gospodarczą, przede wszystkim trzeba się spotkać. A spotkać się najlepiej z tymi, którzy są przedstawicielami całych państw, czyli ambasadorami, którym zależy w szczególności na tym, aby kontakty między Rzeczpospolitą Polską a ich krajami rozwijały się. Przez te dni będziemy starali się razem z panem marszałkiem i panem prezydentem pokazywać Lubelszczyznę z jak najlepszej strony i pokazywać, co możemy zaoferować państwom reprezentowanym przez ambasadorów - powiedział Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

  Podczas zwiedzania kaplicy akustycznej   Podczas zwiedzania kaplicy akustycznej ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Ambasadorowie odwiedzili archikatedrę lubelską. Mieli okazję sprawdzić, jak brzmi głos w kaplicy akustycznej, oraz zwiedzić skarbiec. Abp Stanisław Budzik przedstawił najważniejsze punkty historii, przywołał najważniejsze osoby tworzące historię duchową i intelektualną Lublina oraz archidiecezji. Przywitał się z gośćmi i życzył wszystkim Bożego błogosławieństwa.

  Podczas wizyty na terenie województwa ambasadorowie odwiedzą Lublin, Zamość, Chełm oraz Kozłówkę i Kazimierz Dolny. Ambasadorzy zwiedzą w Lublinie dwa zakłady: Ursus S.A. oraz Fabrykę Cukierków „Pszczółka”, w Zamościu Stare Miasto, natomiast w Chełmie Państwową Wyższą Szkołę Zawodową - Centrum Studiów Inżynierskich. W planach jest także zwiedzanie Muzeum na Majdanku oraz złożenie kwiatów przed mauzoleum.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół