• facebook
 • rss
 • Pierwszy raz w historii obrady Konferencji Episkopatu Polski odbędą się w Lublinie

  jj

  dodane 07.10.2017 09:42

  377. zebranie plenarne KEP odbędzie się na KUL. Biskupi do Lublina przybędą 13 października i włączą się w obchody jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  Zebranie plenarne będzie się odbywało 13 i 14 października w Centrum Transferu Wiedzy. 15 października większość z zaproszonych gości weźmie także udział w inauguracji jubileuszowego roku akademickiego w KUL. Mszy św. odprawionej w tym dniu w archikatedrze lubelskiej o 8.30, przewodniczył będzie i homilię wygłosi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

  14 października w kościele akademickim KUL uczestnicy zebrania plenarnego celebrować będą wspólnie Eucharystię, na którą zaproszeni są wszyscy wierni. Przewodniczył będzie nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, a homilię wygłosi abp Wojciech Polak, prymas Polski.

  W trakcie obrad biskup dyskutowali będą m.in. o sytuacji młodego pokolenia i jego stanie duchowym, omawiali działalność Caritas Polska oraz sytuację Polonii, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. 

  Podczas dwóch dni pobytu w Lublinie biskupi oprócz wzięcia udziału w obradach będą mieli okazję odwiedzić także Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim oraz nowe sanktuarium maryjne w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, w którym czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej. Wysłuchają również dwóch koncertów, które odbędą się na zamku oraz w Centrum Spotkania Kultur. 

  Dla wielu członków KEP przyjazd do Lublina jest podróżą sentymentalną, ponieważ większość z nich przez wiele lat była związana z KUL, studiując bądź pracując na tej uczelni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół