• facebook
 • rss
 • Sylwia, Maja, Agnieszka, Ola i Rafał ślubowali wierność... Bogu i ojczyźnie

  jj,mcz

  dodane 08.10.2017 09:52

  Adepci Akademii Młodzieżowej prowadzonej przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo podczas święta patronalnego Akademii, złożyli przyrzeczenie w kościele Matki Bożej Anielskiej w Motyczu. Obiecali być wiernymi ideałom: Bóg, Honor, Ojczyzna.

  Sylwia, Maja, Agnieszka, Ola i Rafał to tegoroczni maturzyści. Przez wiele lat formowali się w Akademii Młodzieżowej. Kolejne święto patronalne Akademii było dla nich momentem wejścia w dorosłe życie i złożenia ślubowania, które składają wszyscy absolwenci Akademii. 

  - Ślubowanie absolwentów to najważniejsza w roku uroczystość dla społeczności Akademii Młodzieżowej. Po 6 latach formacji duchowej oraz społecznej, zdobyciu wielu praktycznych umiejętności, jesteśmy pewni, że wchodzą oni w dorosłe życie, idą na studia dobrze przygotowani. Wierzymy, że twórczo zmienią świat wszędzie tam, gdzie zostaną posłani przez Pana Boga. – mówi Wacław Czakon, Dyrektor Akademii Młodzieżowej.

    Tegoroczni adepci Akademii Młodzieżowej
  archiwum AM

  Uroczystej Mszy św., przewodniczył ks. Andrzej Krasowski a homilię do całej społeczności Akademii wygłosił ks. prof. Adam Rybicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

  Obchody święta patronalnego Akademii Młodzieżowej były też okazją do oficjalnego podsumowania minionego roku szkolnego oraz przedstawienia nowego programu na rok kolejny. Wręczono również stypendia ze Skarbca Dobrego Wychowania dla najzdolniejszych studentów Akademii ze wszystkich ośrodków, które działają na terenie Archidiecezji Lubelskiej.

  Akademia Młodzieżowa to program formacyjno-duszpasterski skierowany do młodzieży w wieku 13-19 lat. Głównym jego celem jest formacja religijna i zbudowanie podstaw dla silnej i prawdziwej wiary. Program Akademii stawia sobie również za zadanie rozwój zainteresowań młodych ludzi, naukę przedsiębiorczego działania oraz budowanie postaw. Akademia Młodzieżowa jest realizowana w ramach grup młodzieżowych, skupiających się przy parafii swojego miejsca zamieszkania. Obecnie działa pięć ośrodków Akademii na terenie Archidiecezji Lubelskiej, w których zrzeszonych jest ponad 60 młodych osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół