• facebook
 • rss
 • Lubelscy dziennikarze u arcybiskupa Budzika

  ag

  dodane 11.10.2017 11:19

  Abp Stanisław Budzik podziękował wszystkim dziennikarzom, którzy od strony medialnej włączyli się w Światowe Dni Młodzieży. Ze zdjęć i dziennikarskich relacji powstał album opowiadający o Arenie Młodych w Lublinie.

  - Każdy, kto był na Arenie Młodych doświadczył niezwykłego entuzjazmu wiary ludzi młodych. To niezapomniane chwile, niepowtarzalne, które na długo zostają w pamięci. By je zatrzymać został wydany album opowiadający o tym spotkaniu młodzieży z całego świata, która zanim pojechała na spotkanie z Ojcem Świętym do Krakowa odwiedziła Lublin. Album to fotografie i relacje przygotowywane przez lubelskich dziennikarzy podczas trwania Areny Młodych. Za tę wrażliwość i życzliwość wszystkim redakcjom bardzo dziękuję - mówił podczas specjalnej konferencji prasowej abp Stanisław Budzik. Po konferencji metropolita lubelski spotkał się z szefami lubelskich redakcji przy kawie i ciastku.

  Zdjęcie szefów lubelskich redakcji oraz księży zaangażowanych w wydanie albumu o ŚDM Zdjęcie szefów lubelskich redakcji oraz księży zaangażowanych w wydanie albumu o ŚDM Agnieszka Gieroba /Foto Gość Za medialną obsługę nie tylko Areny Młodych, ale i przygotowań do przyjęcia gości, którzy w ramach Światowych Dni Młodzieży odwiedzili Lublin, dziękował także ks. Mirosław Ładniak. To on przez wiele tygodni gromadził media opowiadając o przygotowaniach, kontaktując z organizatorami, młodzieżą i duszpasterzami.

  Pierwsze owoce pobytu młodzieży w Lublinie to ożywienie wspólnot, ale też przyjaźnie, jakie w ciągu kilku dni zawiązały się między gospodarzami a gośćmi z różnych stron.

  - Wiem, że kilka grup odwiedziło już swoich gości w Belgii i Francji. Najpierw my otworzyliśmy swoje domy, by ich przyjąć, potem oni chcieli się odwdzięczyć. Tak powstały relacje, które być może przetrwają długie lata - mówi ks. Adam Bab duszpasterz młodzieży.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół