• facebook
 • rss
 • Pierwsi uczniowie szkoły podstawowej prowadzonej przez pallotynów złożyli ślubowanie

  Justyna Jarosińska Justyna Jarosińska

  dodane 13.10.2017 09:29

  Przeszło 150 uczniów z klas pierwszych, czwartych i siódmych, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę w budynku przy al. Warszawskiej, wstąpiło oficjalnie w poczet uczniów pallotyńskiej szkoły podstawowej.

  Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallotiego działa w Lublinie od września tego roku. To jedna z dwóch państwowych szkół podstawowych prowadzonych w Lublinie przez instytucje kościelne. 

  Do tej pory pallotyńskie szkoły w Lublinie znane były z uczących się w nich w niepublicznych placówkach gimnazjalistów i licealistów. Teraz pallotyńskie grono powiększyło się o młodszych uczniów. - By szkoła mogła zostać otwarta, oprócz wszystkich wymogów prawnych, budynek trzeba było przystosować do małych dzieci - wyjaśnia ks. Andrzej Zelek SAC dyrektor Szkoły Podstawowej im św. Wincentego Pallotiego. - W planach mieliśmy utworzenie jednej klasy pierwszej, dwóch czwartych i trzech siódmych, ale zainteresowanie szkołą spowodowało jednak otwarcie dwóch klas pierwszych,dwóch czwartych i aż czterech siódmych - dodaje. 

  Po prawie 6 tygodniach nauki, pierwsi uczniowie nowej szkoły podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w kościele księży pallotynów przy al. Warszawskiej, złożyli swoje ślubowanie. 

  Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył proboszcz parafii ks. dr Artur Manelski SAC. - Św. Wincenty Pallotti bardzo pragnął, aby wszyscy ludzie, szczególnie świeccy, nieśli Chrystusa tam, gdzie jest jeszcze nieznany - mówił w trakcie homilii. - Mam nadzieję i wielkie pragnienie, że nasza szkoła św. Wincentego Pallotiego, wszyscy uczniowie i nauczyciele, będziemy szli drogą św. Wincentego począwszy od tych najmłodszych po rodziców, że będziemy głosić Chrystusa, głosić dobro i tym dobrem żyć.

  Wśród gości obecnych na uroczystości byli m.in. dyrektorzy z zaprzyjaźnionych szkół oraz dyrektor Wydziału Oświaty Ewa Dumkiewicz-Sprawka. - Jako miasto zawsze byliśmy dumni z osiągnięć gimnazjum i liceum prowadzonego przez księży pallotynów i mam nadzieję, że nadal będziemy dumni tym razem z tych najmłodszych uczniów, którzy dziś złożyli ślubowanie.

  Dyrektor Dumkiewicz-Sprawka podkreślała, że szczególnie ważny jest fakt wychowania dzieci w pallotyńskich szkołach w duchu najwyższych wartości. - To wy będziecie w przyszłości zarządzać tym miastem i sprawować najwyższe funkcje - mówiła zwracając się do uczniów. - Ważne jest więc byście byli także dobrymi ludźmi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół