• facebook
 • rss
 • Boże rozwiązanie

  Agnieszka Gieroba

  |

  Gość Lubelski 45/2017

  dodane 09.11.2017 00:00

  Każdy z nich, patrząc na swoje życie, nie może nie dziękować Panu Bogu za okazaną łaskę. Swoim doświadczeniem nieskończonej miłości dzielili się z innymi podczas rekolekcji ewangelizacyjnych.

  Rekolekcje w parafii św. Mikołaja na Czwartku to wielkie wydarzenie i możliwość, która być może nie zdarzy się przez wiele lat.

  – Bardzo się cieszę, że nasza wspólnota może uczestniczyć w czymś takim. Wierzę, że to szansa, by dotrzeć do ludzi, poruszyć ich serca, przemienić. W naszej parafii to bardzo potrzebne – mówi ks. Piotr Kawałko, proboszcz. Rekolekcje trwają cztery dni, podczas których uczestnicy mają możliwość spojrzeć na swoje życie z nowej perspektywy. Są zachęcani między innymi do zobaczenia, co zniewala człowieka. – Kiedy wiemy z czego mamy się wyzwolić, łatwiej nam prosić Boga o pomoc, a On ze swą miłością zawsze na nas czeka – mówi ks. Krzysztof Kwiatkowski, który wraz z grupą świeckich ewangelizatorów głosił nauki. – Wystarczy uczciwie przyjrzeć się sobie, by zobaczyć, jak jesteśmy uwikłani w różne grzechy. Ilu ludzi boryka się z kłamstwem, pornografią, uzależnieniami, gniewa się na kogoś, sieje zamęt, kradnie, łamie prawo, nie szanuje swoich rodziców czy dzieci. To wszystko jest zniewoleniem, z którego własnymi siłami nie można się wyrwać. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Pan Bóg wkracza w to, co najtrudniejsze, i okazuje nam swoją łaskę – mówił ks. Krzysztof. Rekolekcje ewangelizacyjne dają też czas na świadectwa ludzi, którzy dzielą się doświadczeniem Bożej łaski. Tym razem swoją historię opowiadał Robert. mówił, jak Pan Bóg przemienił jego życie, które wydawało się zmarnowane od samego początku. Najpierw dom dziecka, potem praca w kopalni, brak wiary, myśli samobójcze. Ale Pan Bóg dał mu wspaniałą żonę, dzięki której nie tylko poznał Boga, ale od 20 lat jest w Domowym Kościele i doświadcza Jego prowadzenia. – Każdy z nas na co dzień ma swoje życie, pracę zawodową lub studia. Mamy rodziny i obowiązki, jednak doświadczamy też spotkania z Panem Bogiem, które zmienia nasze życie. To nas przynagla do tego, by włączyć się w rekolekcje ewangelizacyjne, które głoszone są we wszystkich parafiach naszej archidiecezji, i mówić innym, że jest rozwiązanie. Wystarczy otworzyć się na Bożą łaskę – przekonują ewangelizatorzy świeccy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół