• facebook
 • rss
 • 25 lat minęło. Jubileusz ZSO nr 4 w Lublinie

  ag

  dodane 10.11.2017 13:42

  Ponad 9 tysięcy absolwentów, 29 laureatów olimpiad, pasja nauczania i radość z bycia razem. Tak można scharakteryzować ćwierć wieku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lublinie.

  To było dobre 25 lat w ciągu których szkoła wychowała wielu wspaniałych ludzi.

  - W szkole chodzi nie tylko o to by uczyć, ale też rozbudzać ciekawość, zarażać pasją młodych ludzi, pokazywać im świat i wychowywać - mówi Krzysztof Szulej, dyrektor ZSO nr 4 w Lublinie.

  Jak bogate było to 25 lat mówią losy absolwentów, którzy z wdzięcznością i nieukrywanym sentymentem wracają do szkolnych lat.

  Szkoła nosi imię Orląt Lwowskich, stąd historia jest szczególnie ważna w programie wychowawczym. Jednym z przyjaciół szkoły, obecnym na uroczystości, jest pani Maria Krasnodębska Sprawiedliwa wśród Narodów Świata, żołnierz WiN, prześladowana w czasie komunizmu.

  - Współpracujemy z wieloma organizacjami w tym ze Związkiem Sybiraków, Stowarzyszeniem "Nasze Orlęta", kombatantami, by nie tylko uczyć młodzież o historii, ale też dać jej możliwość spotkania ze świadkami wydarzeń. Uczymy wrażliwości przez współpracę z hospicjum, czy udział w akcji "4 minuty=życie", podczas której uczniowie zdobywają umiejętności niesienia pierwszej pomocy. To one kilka lat temu uratowały naszego ucznia - wymienia pola działania dyrektor.

  W szkole od lat odbywa się także plebiscyt "Zwykły bohater", do którego uczniowie zgłaszają uczniów wyróżniających się pomocą dla innych i pracą na rzecz drugiego.

  - Jestem dumny z talentów naszych uczniów realizowanych na różnych polach: kultury, muzyki, fotografii, sportu. Pasja pomaga człowiekowi wzrastać. W naszej szkole wiele zainteresowań można rozwijać dzięki wspaniałym nauczycielom, to także nasz sukces - mówi dyrektor.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół