• facebook
 • rss
 • Jak nie utonąć

  jj

  dodane 15.11.2017 09:50

  Ks. Krzysztof Kralka zaprasza na pierwsze w Lublinie rekolekcje halowe poświęcone modlitwie głębi.

  Rekolekcje pod hasłem „Wypłyń na głębię modlitwy” odbędą się w pierwszy weekend grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Poprowadzi je ks. Krzysztof, który jest nie tylko dyrektorem Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, ale także Moderatorem Generalnym wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

  - Przez dwa dni, poprzez szereg konferencji i modlitw, będziemy mogli wspólne zobaczyć czym jest modlitwa głębi, czyli już nie taka powierzchowna, ale taka, która głęboko nas przemienia i uzdrawia - mówi ks. Kralka. - Te rekolekcje są dla mnie bardzo ważne, ponieważ po raz pierwszy w Lublinie w formie rekolekcji halowych, chcę podzielić się swoim doświadczeniem modlitwy, a także przekazać solidną formację dla tych, którzy chcieliby postąpić na drodze modlitwy, iść w głąb i o wiele wierniej trwać przy Panu, nawet w przeciwnościach. Są to fundamentalne zagadnienia w naszym życiu duchowym, dlatego tym goręcej zapraszam.

  Rekolekcje odbędą się od 2 do 3 grudnia. Znaczna ich część będzie poświęcona istocie modlitwy chrześcijańskiej, modlitwie ukrzyżowanej, czyli takiej do której jesteśmy zaproszeni w cierpieniu, przeciwnościach, chorobie. Będzie o pułapkach na drodze modlitwy, procesie oczyszczania modlitwy, rozwoju modlitwy na drogach duchowego wzrostu, a także o modlitwie kontemplacyjnej

  W czasie rekolekcji usłyszymy osiem konferencji, po których zostaną stworzone przestrzenie do modlitwy, by to co każdy usłyszy, od razu mógł praktykować. - Mam nadzieję że to będzie dobry czas dla tych wszystkich, którzy poszukują głębi modlitwy - zachęca ks. Kralka.

  Rekolekcje organizowane są za zgodą i błogosławieństwem Metropolity Lubelskiego księdza arcybiskupa Stanisława Budzika, który zapowiedział swą obecność na wydarzeniu. Żeby wziąć udział w rekolekcjach trzeba się na nie zapisać. Wszyscy chętni mogą nadsyłać swoje zgłoszenia poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej www.rekolekcje.info.pl lub zgłaszać się w biurze Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, od poniedziałku do piątku od 8 do 16 (al. Warszawska 31 - przy kościele Wieczerzy Pańskiej).

  Rekolekcje "Wypłyń na głębie"
  PSNETV Lublin

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół