• facebook
 • rss
 • Zbliża się festiwal Bożego Narodzenia

  ag

  dodane 01.12.2017 08:36

  Przed nami Adwent, który ma nam pomóc przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. W Lublinie to czas licznych wydarzeń, w tym roku również zamykających jubileusz 700-lecia lokacji miasta.

  W związku z jubileuszem miniony rok obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, konferencji naukowych i spotkań. To jednak nie koniec. Przed nami jeszcze kilka wydarzeń, które mają dopełnić 700. urodziny Lublina.

  Już w dniach 1-3 grudnia w Lublinie zagości Międzynarodowy Festiwal "Najstarsze Pieśni Europy" w Centrum Spotkania Kultur. Tegoroczna edycja obywa się pod hasłem "Powrót śpiewaków".

  2 i 3 grudnia zaprasza Teatr Stary na koncert "Szukaj w snach" w wykonaniu Natalii Kukulskiej i Marka Napiórkowskiego.

  Od 6 grudnia rusza Festiwal Bożego Narodzenia. Tego dnia inauguracja iluminacji świątecznej oraz pokaz tańca belgijka o 16.30 przed Ratuszem.

  9 grudnia korowód św. Mikołaja - początek przy Trybunale Koronnym o godz. 12.00.

  16-23 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy na deptaku.

  17 grudnia Wigilia Starego Miasta. Tradycyjnie już ojcowie dominikanie zapraszają mieszkańców Lublina do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia. 17 grudnia na Starym Mieście zostanie ustawiony stół z potrawami wigilijnymi. Uroczystość rozpocznie Msza św. w bazylice oo. Dominikanów o godz. 16.00. Po niej na uliczki Starówki wyruszy korowód świąteczny, który przejdzie wokół Trybunału. Nie zabraknie też opłatków do składania sobie życzeń i oczywiście wspólnego kolędowania.

  31 grudnia powitanie Nowego Roku. Miejski Sylwester będzie łączył w sobie powitanie nowego roku z uroczystym zakończeniem obchodów 700-lecia lokacji Lublina. Odbędzie się na placu Teatralnym, który stanie się miejscem widowiska łączącego muzykę i wizualizacje wyświetlane na fasadzie budynku. Muzyczną oprawę zapewni Romuald Lipko Band. Kompozycje Romualda Lipko wykonywać będą m.in. Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk i młodzi artyści.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół